به‌روز شده در: ۱۰:۵۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۱۰۱۱۶
تاريخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
خبر خوش مرتضوي براي مستمري بگيران:
افزايش 100 هزار توماني حقوق بازنشستگان از ابتداي سال 91
مديرعامل صندوق تامين اجتماعي گفت: 100 هزار تومان به حقوق تمامي مستمري بگيران و بازنشستگان تامين اجتماعي از ابتداي سال اضافه خواهد شد و تصويب شده تا پايان سال‌جاري اين ميزان افزايش حقوق به 200 هزار تومان برسد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کارگر نیوز، سعيد مرتضوي در همايش شوراهاي اسلامي کار استان تهران با اعلام اين مطلب گفت: در سه ماهي که مديريت صندوق تامين اجتماعي را بر عهده گرفته‌ام تمامي مطالبات تامين اجتماعي از دولت را وصول کرده‌ و موفق شده‌ايم تمامي بدهي تامين اجتماعي به مراکز درماني و داروخانه‌ها را پرداخت کنيم.

وي افزود: از سال 54 تاکنون مطالبات معوق تامين اجتماعي از سوي دولت پرداخت نشده بود و مجموع آن به 35 هزار ميلياردتومان رسيده بود.

مرتضوي از تسويه کامل مجموع مطالبات 35 هزار ميلياردتوماني تامين اجتماعي با واگذاري سهام 21 شرکت سودده به اين صندوق خبر داد و گفت: سهام 21 شرکتي که گل دارايي‌هاي دولت بودند به تامين اجتماعي واگذار شد که اين واگذاري مورد اعتراض سازمان خصوصي‌سازي و هيات واگذاري قرار گرفت.

وي ادامه داد: آنها اعتراض داشتند که براي پوشش هزينه‌هاي پروژه‌هاي مختلف هرگاه سهام اين 21 شرکت سودده را در بورس عرضه مي‌کرديم سريعاً به پول نقد تبديل مي شد و قول برخي از اين شرکت‌ها را به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها داده بودند اما با تصويب نهايي دولت در اريبهشت ماه سال 91 ، 100درصد سهام برخي و باقيمانده سهام برخي ديگر از اين شرکت‌ها به تامين اجتماعي واگذار شد.

مديرعامل تامين اجتماعي با اشاره به اينکه سود هر کدام از اين شرکت‌ها مي‌تواند بخش بزرگي از مشکلات مالي تامين اجتماعي را حل کند، تصريح کرد: تامين اجتماعي از اين پس به کار سهامداري اين شرکت‌ها خواهد پرداخت و نه تصدي‌گري و در آينده‌اي نزديک تاثير سهامداري اين مجموعه را تمامي مستمري بگيران سازمان خواهند ديد.

مديرعامل تامين اجتماعي در اين همايش گزارش مبسوطي از عملکرد تامين اجتماعي در سه ماهه گذشته ارائه داد که مشروح آن تا ساعاتي ديگر در خبرگزاري موج منتشر مي‌شود.
نظرات بینندگان
روزنامه ها در خبر رسانی صحیح تعلل کردند و این ابهام را برای بازنشسته ها پیش آوردند که افزایش100000 تومان همان افزایش حقوق سالانه است و با گذشت چند روز ، امروز خبر تکمیلی روزنامه ها رفع ابهام نمود ؟ آیا به این می گویندخبر رسانی شفاف و صادقانه!!!
پس از چند سال اجحاف در حق ما بازنشسته های تامین اجتماعی ، اگر آقای مرتضوی کسی است که می تواند حقوق تضییع شده ما را اعاده نماید ، باید ما هم حمایتش کنیم تا در این راه موفق گردد . قطعاً تا زمانی که حرکت او صادقانه و خداپسندانه باشد ، دعای خیر ما بازنشسته ها هم همراه او خواهد بود .
با سلام و خسته نباشید طبق فرمایشات خودتان قرار بود 100000 تومان به حقوق بازنشتگان با دریافتی پایین اضافه شود ولی در مورد حقوق پدر بنده با این همه خدمت صادقانه که 900000 هزار تومان است صورت نگرفته عاجزانه خواهش می کنم جواب دهید . با سپاس