به‌روز شده در: ۱۰:۵۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۱۸۸۱۲
تاريخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۱ - ۰۰:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
نظام شرایط احراز اشتغال در حال طراحی است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای کشور گفت: نظام شرایط احراز اشتغال در حال طراحی است و به زودی به اتمام خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کارگر نیوز، کوروش پرند در حاشیه جلسه اعضای شورای مدیریت بحران استان در گفت‎وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: کمیته‎های کارشناسی بر اساس مطالعات در اقصی نقاط دنیا طراحی‎هایی انجام داده‎اند که به زودی برای هیئت دولت ارائه خواهد شد.

وی یادآور شد: بر اساس نظام جامع مهارت فناوری و سیاست‎های کلی اشتغال که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند و برنامه پنجم توسعه، یک سند راهبردی در هشت محور ارائه شده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای کشور با بیان اینکه بیش از 250 برنامه برای سال جاری طی پنج سال در این سازمان تعریف شده خاطرنشان کرد: این برنامه‎ها برای سال‎های آتی سازمان برنامه‎ریزی شده است.

پرند در قالب پیشنهادی ابراز داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی در بخش خصوصی و دولتی آموزش می‎دهد که 700 ظرفیت دولتی ثابت و بیش از 15 هزار آموزشگاه آزاد در کشور وجود دارد.

وی با اعلام آمادگی سازمان  آموزش فنی و حرفه‎ای کشور در بخش کشاورزی و شیلات در حوزه آموزش‎های مهارتی متذکر شد: با توجه به اینکه بیش از 51 درصد تعاونی‎های گلستان در کشاورزی مشغول فعالیت هستند، حاضر هستیم در این زمینه سرمایه‎گذاری کنیم تا استان گلستان به عنوان قطب آموزش‎های کشاورزی و شیلات قرار گیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در بخش آموزش، شنبه گذشته رونمایی از کتاب یونسکو انجام شد که در سال 2011 شعار یونسکو «آموزش برای همه است» و با شش شعار اصلی مدنظر قرار داده شد.

پرند از رونمایی کتابی در یونسکو در سال 2012 با عنوان «جوانان و مهارت‎ها» خبر داد و افزود: این امر نشان می‎دهد که آموزش‎های مهارتی چه جایگاهی را به خود اختصاص داده‎اند.

وی به سخنان نماینده یونسکو اشاره کرد و یادآور شد: به ازای هر یک دلار هزینه برای آموزش‎های مهارتی، 15 دلار ارزش افزوده به وجود می آید.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب پیشنهادی تاکید کرد: آمادگی در راستای مقابله با بلایای طبیعی و انسانی در حوزه قبل، حین و بعد از بلایای طبیعی آموزش‎های لازم در سطوح مختلف انجام شود.

پرند همچنین به آموزش‎های عمومی در سطوح مختلف عادی و سطوح تخصصی برای مدیران رده بالا و میانی تاکید کرد.