به‌روز شده در: ۱۰:۵۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۲۳۳۷۴
تاريخ انتشار: ۲۴ دي ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عضو ستاد دستمزد خبر داد:
احتمال افزایش25درصدی دستمزد سال92
عضو ستاد دستمزد از احتمال افزایش 25 درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال آینده خبر داد.

حسن حبیبی به خبرنگار ایسنا گفت: در جلسه ستاد دستمزد که به منظور بررسی موضوع نرخ دستمزد، سبد معیشت خانوارها و سایر موضوعات تشکیل شد به طور ضمنی موضوع افزایش دستمزدها نیز مورد اشاره قرار گرفت و احتمال افزایش 25 درصدی دستمزد سال 92 مطرح شد.

وی با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور دیگر از حالت مصلحت اندیشی گذشته گفت: به احتمال 95 درصد سال آینده با افزایش 20 تا 25 درصدی دستمزدها مواجه خواهیم بود.

به گفته حبیبی درصورت افزایش 25 درصدی دستمزدها کف دستمزد از 389 هزار و 700 تومان به حدود 480 هزار تومان خواهد رسید.

عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با بیان اینکه بانک مرکزی نرخ تورم آذر را بالای 27 درصد اعلام کرده که با اعتقاد ما بیش از این است، اظهار کرد: بر اساس برآوردهایی که در کمیته مزد صورت داده‌ایم تنها سبد مصرف یک خانوار چهار نفره 650 هزار تومان می‌شود و با دستمزد 389 هزار و 700 تومان قضاوت کنید که کارگران در تامین این رقم فارغ از هزینه‌های دیگر زندگی چه فشاری را تحمل می‌کنند.

به گزارش ایسنا هر ساله در اسفندماه برای دستمزد سال آینده در مراجع ذی‌ربط تصمیم‌گیری می‌شود و معمولا میزان تورم بهمن‌ماه در این تصمیم موثر است که با توجه به تورم 27.4 درصدی آذرماه و پیش‌بینی افزایش آن تا بهمن نمایندگان کارگران خواستار افزایش تا 25 درصدی آن هستند.