به‌روز شده در: ۱۲:۴۱ - ۶ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۳۰۹
تاريخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
زورگیران سابقه‌دار را شناسایی کنید+ عکس
2 زورگیر سابقه‌دار مناطق جنوب شرقی تهران که با استفاده از سلاح سرد از عابران زورگیری می‌کردند، دستگیر شدند.

فارس: در روز 21 اردیبهشت سال جاری مأموران کلانتری 173 امین آباد، در حین گشت زنی در جاده فیروز آباد ـ جاده نظامی به سرنشین یک دستگاه هوندا 125 مشکی رنگ مظنون شدند؛ سرنشین موتورسیکلت به محض مشاهده مأموران و با وجود دستور ایست پلیس اقدام به فرار کرده و نهایتاً در یک تعقیب و گریز دستگیر و در بازرسی از وی یک قبضه قمه کشف شد.

با توجه به اعتراف متهم به زورگیری از رهگذران، پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور رئیس شعبه 103 دادگاه کهریزک، متهم جهت تحقیقات تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی در پایگاه نهم پلیس آگاهی، متهم مهدی 24 ساله در اعترافاتش عنوان داشت که بیش از هشت سال است که به مصرف موادمخدر به‌ویژه شیشه اعتیاد داشته و به همراه یکی از دوستانش به نام بهمن که او نیز به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کرده، اقدام به زورگیری از رهگذران با استفاده از سلاح سرد در مناطق فیروز آباد، قلعه نو، جاده ورامین و قوچ حصار کرده و پول بدست آمده از سرقت ها را نیز صرف تهیه مواد می‌کند.

با توجه به اعتراف مهدی و معرفی همدست خود، بهمن نیز در مخفیگاهش در شهرری ـ خیابان نظامی دستگیر و پس از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با مهدی، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به زورگیری با سلاح سرد و با استفاده از هوندا 125 مشکی رنگ اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا  مرتضی رستمی، رئیس پایگاه نهم  پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از متهمان در مراحل مقدماتی قرار داشته و با اعترافات صریح متهمان به زورگیری از رهگذران و به منظور شناسایی مالباختگان و شکات، دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی مقام  قضایی صادر شده است.

لذا از تمامی شکات و مالباختگان احتمالی دعوت می‌شود تا در صورت شناسایی متهمان، جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری ـ خیابان آستانه مراجعه کنند.