به‌روز شده در: ۱۰:۳۷ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۳۷۷
تاريخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
خبرخوش وزیر ارشاد به مطبوعات
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پرداخت یک نوبت یارانه کامل ۳ ماه به مطبوعات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با مهر درباره احتمال پرداخت یک نوبت یارانه کامل به مطبوعات در آستانه انتخابات گفت: ما یارانه مطبوعات را باید بپردازیم و روال طبیعی آن هم این است که هر سه ماه یک بار پرداخت شود.

وی افزود: الان هم ماه خرداد فرا رسیده و ان‌شاءالله تا آخر این ماه یارانه مطبوعات واریز می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سئوال که با توجه به نیاز مطبوعات به مبالغ یارانه برای فعالیت گسترده‌تر در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، آیا این یارانه تا قبل از انتخابات پرداخت می‌شود، گفت: اگر مبالغ مربوطه اختصاص پیدا کند و ما بتوانیم کارهای مربوط به این مسئله را انجام دهیم، یارانه مطبوعات قبل از شروع انتخابات پرداخت می‌شود.

پیش از این علی‌اکبر بهبهانی، رئیس شرکت تعاونی مطبوعاتی کشور، از دیدار اعضای هیئت مدیره این شرکت تعاونی با رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات مطبوعات و تماس تلفنی وی (علی لاریجانی) با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رسیدگی به این مشکلات و وعده سیدمحمد حسینی برای پرداخت یارانه کامل سه ماه به مطبوعات در آینده نزدیک خبر داده بود.

بنا بر اعلام شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت در سال گذشته تنها ۶۰ درصد یارانه مصوب مطبوعات را پرداخت کرده که وی دلیل این مسئله را عدم تخصیص صد درصدی اعتبار مربوط به این بخش عنوان کرده بود.