به‌روز شده در: ۱۶:۵۳ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۵۹۸
تاريخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
چهارمحال و بختیاری استان کارآفرینان حامی کارگر
کشاورزی و دامداری دو رکن اصلی و محوری اقتصاد استان چهارمحال و بختیاری هستند و دیگر بخش های اقتصادی چون تجارت و صنعت سهم کمتری از اقتصاد این استان را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کارگرنیوز، اگرچه در رتبه بندی استان های صنعتی کشور، استان چهارمحال و بختیاری در رتبه ای انتهایی جدول قراردارد، اما صنعتگران این استان در بسیاری از گزینه ها سرآمد همتایان خود در دیگر استان ها هستند.

توجه صاحبان و مدیران صنایع به ارزش های انسانی و رعایت حقوق کارگران از جمله مواردی است که صنایع استان چهارمحال و بختیاری به آن شهره هستند.

مجموعه صنعتی دینا تولید کننده قند، نبات و رشته از جمله واحدهای صنعتی است که رضایتمندی کارگرانش چون محصولاتش در ساسر استان و استان های همجوار زبانزد همگان است.

این شرکت که نیاز استان چهارمحال و بختیاری را تأمین و بخشی از بازار استان های همجوار را در اختیار دارد، در چند سال اخیر با مشکلاتی از جمله کمبود نقدینگی، اجرای برنامه های توسعه ای کارخانه و به کارگیری تکنولوزی کارآمد و به روز روبرو است.

یوسف یعقوبی مدیرعامل این واحد تولیدی که سابقه حضور در سازمان تامین اجتماعی را نیز در کارناه خود ثبت کرده، به خوبی می داند کسب رضایت کارگران زحمتکش در این دوران پرتنش اقتصادی کار آسانی نیست، اما شناخت بالای این مدیر لایق و کارآشنا از خصوصیات کارگران باعث شده، تمامی 20 کارگر این واحد تولیدی از مدیریت مهندس یعقوبی رضایت کامل را داشته باشند.

 مهندس یعقوبی که بیش از 15 سال در سازمان تامین اجتماعی فعالیت کرده و مسؤلیت هایی چون مدیرفنی تامین اجتماعی شهرکرد را برعهده داشته است، به دلیل علاقه زیاد به امر تولید و همنیشنی با کارگران زحمتکش از شغل قبلی دست کشیده و وارد جهاد تولید شود، جبهه ای نه از جنس توپ و تانک و آتش و خون ، که از جنس تولید و مشکلات تمام نشدنی.

مهندس یعقوبی آرزوی توسعه واحد تولیدی اش را دارد او ایمان دارد که  در صورت تامین نقدینگی مورد نیاز و حمایت دولت می تواند با گسترش کارخانه آن را به بزرگترین واحد تولیدی صنایع غذایی چهار محال و بختیاری تبدیل کرده و مجتمع کشت و صنعت دینا بتواند برای گروهی از کارجویان و فارغ التحصیلان  دانشگاهی  استان اشتغال ایجاد کند.  پ

پایگاه خبری تحلیلی کارگرنیوز در آینده با این کارفرما و صنعتگرلایق و حامی کارگران گفتگویی تفصیلی انجام داده تا با معرفی الگوهای اخلاقی وی سرمشقی برای دیگر کارآفرینان ارائه دهد.

پایگاه تحلیلی خبری کارگرنیوز از کارگران و کارکنان بخش های مختلف دعوت می نماید با معرفی کارفرمایان حامی کارگر ضمن کمک به ترویج این فرهنگ، فرصت تقدیر از این کارفرمایان را فراهم کنند.