به‌روز شده در: ۱۰:۳۷ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۱۶۰۳
تاريخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۵:۰۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
آشنایی با کمیته های تخصصی مجمع

در اجرای بند 14 از ماده 27 اساسنامه مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران مصوب 13/08/1389 در خصوص تبیین وظایف و اختیارات هیأت مدیره ، کمیته های تخصصی مجمع تشکیل و آغاز به فعالیت نموده اند.

کمیته های تخصصی مجمع کارگروههای مشورتی هستند که هیأت مدیره و رؤسای مجامع استانی برای مشورت و اخذ نظریات کارشناسی بدانها مراجعه می نمایند . کمیته ها همچنین در خصوص پایش و بررسی مباحث مرتبط با شرح وظایف و اهداف اختصاصی خود نیز حسب مورد اقدام خواهند نمود.

کمیته های تخصصی مجمع متشکل از اعضاء هیأت مدیره ، رؤسای مجامع استانی و نیز سایر کارشناسان ذیربط مدعو (به تشخیص هیأت مدیره) برای مدت 3 سال تأسیس شده اند.

عضویت هر یک از اعضاء هیأت مدیره و رؤسای مجامع استانی در یک کمیته الزامی است.

هر یک از اعضاء هیأت مدیره می توانند که در دو کمیته عضویت داشته باشند.

تشکیل کمیته های تخصصی در سطوح استانی به پیشنهاد رؤسای مجامع و تصویب هیأت مدیره امکان پذیر می باشد.

هر یک از کمیته ها ماهیانه حداقل یک جلسه برگزار خواهند نمود . در صورت لزوم و بنا به درخواست رئیس ، نائب رئیس یا درخواست حداقل نیمی از اعضاء و یا دبیرکل کمیته ها نشستهای فوق العاده تشکیل خواهند داد.

طرحها ، لوایح  و مکاتباتی که از سوی نهادها و دستگاههای دولتی و خصوصی جهت اطلاع و درخواست اظهار نظر به مجمع واصل   می شود حسب مورد و با تشخیص رئیس یا دبیرکل برای بررسی به هر یک از کمیته های مرتبط با قید مهلت و سقف زمانی برای پاسخ مقتضی ارجاع خواهد گردید.

برای ایجاد هماهنگی مابین کمیته ها و تبادل افکار و دیدگاهها و نیز جهت بررسی سایر موضوعاتی که به تشخیص هیأت مدیره ، رئیس یا دبیرکل ، لازم دانسته شود جلسه مشترک کمیته های تخصصی برگزار خواهد گردید. این جلسات با حضور اعضاء هیأت مدیره و حداقل یک نوبت در هر فصل سال تشکیل می شود.

 

عناوین کمیته های تخصصی

 

-          کمیته آموزش و فرهنگ کار

-          کمیته سیاستگذاری روابط عمومی و تبلیغات کار

-          کمیته اقتصاد کار

-          کمیته رفاهی و امور اعضاء

-          کمیته کارگران نمونه ملی

-          کمیته حقوق کار و امور مجلس

-          کمیته تأمین اجتماعی

-          کمیته امور بین الملل کار

-          کمیته تدارکات، پشتیبانی و امور مالی