به‌روز شده در: ۰۹:۵۹ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۲۲۷
تاريخ انتشار: ۲۶ دي ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بازرس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت‌وگو با کارگر نیوز:
دستمزد کارگران نباید با تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی یا مرکز آمار اعلام شود
کارگر نیوز: با توجه به تبصره دو ماده 41قانون کار افزایش دستمزد می بایست با در نظر گرفتن سبد معیشت کارگران انجام پذیرد و تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی یا مرکز آمار نمیتواند به تنهایی مبنای محاسبه برای افزایش مزد قرار گیرد.
رسول بلندی بازرس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز گفت: تورمی که درجامعه و خانوار کارگران وجود دارد با تورمی که دولت اعلام می کند فاصله زیادی دارد.

این فعال کارگری در ادامه گفت: کارگران فراهم نمودن بسیاری از موارد برایشان دست نیافتنی شده است که بعنوان مثال میتوان مسکن و اموزش فرزندان و درمان را نام برد و همچنین رزق روزمره انها نیاز بصورت حداقل و با مشکلات فراوان و شرمندگی آنها در خانواده انجام می گیرد.

بلندی ادامه داد با توجه به تبصره دو ماده 41قانون کار افزایش دستمزد می بایست با در نظر گرفتن سبد معیشت کارگران انجام پذیرد و تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی یا مرکز آمار نمیتواند به تنهایی مبنای محاسبه برای افزایش مزد قرار گیرد.

بازرس مجمع کارگران استان تهران عنوان کرد با توجه به مشکلات بیشمار کارگران در امرار معاش ، از اعضای محترم شورای عالی کار این انتظار را داریم که سطح معشیت کارگران را ملاک افزایش مزد در سال اتی در نظر بگیرند تا گوشه ایی از مخاطرات آنها برای ادامه زیستن برطرف گردد.