به‌روز شده در: ۰۹:۵۹ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۷۷۲۴
تاريخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده کارگران در شورای عالی کار اعلام کرد:
درخواست از شورای نگهبان برای مخالفت با مصوبه تبصره “ز “ماده هفت لایحه بودجه 97
کارگر نیوز: نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: از شورای نگهبان درخواست داریم با مصوبه تبصره “ز “ماده هفت لایحه بودجه سال 97 مخالفت نماید.
محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای عالی کار  پیرو ترک جلسه نمایندگان کارگران و کارفرمایان در شورایعالی کار در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز گفت : موفقیت در سه جانبه گرایی و گسترش آن بستگی به دولت و جامعه سیاسی دارد که تا چه میزان زمینه و بسترهای لازم را برای شکل گیری نهادهای مدنی فراهم میکنند و تا زمانیکه تشکلات کارگری در تصمیم گیری کلان نقش و سهمی نداشته باشند سه جانبه گرایی معنایی پیدا نمیکند و از این پس نمایندگان کارگران نیز در جلسات سه جانبه شرکت نمیکنند.

رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران بیان کرد:با توجه به اینکه منابع تامین اجتماعی مصداق کامل حق الناس است ،دولت ها و یا نمایندگان مجلس نمیتوانند به منابع آن دست اندازی کرده و یا بخواهند در وجوه آن دخل و تصرف و یا نقشی را ایفا نمایند.

وی‌ گفت: درمان تامین اجتماعی با تلاش و پیگیری های فراوان تشکلات کارگری  و همچنین کادر درمان به سطح رضایت نسبی در جامعه رسیده است ،مطمنا با تصویب این طرح دچار خسران و افت محسوس میشود و ممکن است با وقفه های انتقال در خزانه و یا بعضا پر کردن کسری دولت دچار بحران گردد. چرا منابع کارگران باید بحساب خزانه واریز شود؟!

 تاجیک در پایان ضمن اعتراض شدید خود در خصوص تبصره ز ماده هفت لایحه سال 97 از شورای نگهبان درخواست کرد : به استناد اصل 72 قانون اساسی، از آنجایی که این تصویب دست اندازی به حق الناس و اموال کارگران است این مصوبه را باطل اعلام نمایید.