به‌روز شده در: ۱۲:۱۵ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۳۳۵
تاريخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران:
اولویت اول سازمان افزایش منابع پایدار/ صندوق بازنشستگی شهرداری ناچار به کمک گرفتن است
سیدمهدی قاسمی می‌گوید: ذینفعان سازمان بازنشستگی شهرداری که به‌طور اخص بازنشستگان شهرداری هستند از مجموعه مدیریت سازمان توقع دارند تا با ایجاد فرصت‌های بهینه سرمایه‌گذاری به افزایش منابع پایدار همت گمارند.
به گزارش کارگر نیوز، سیدمهدی قاسمی (مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران) در جلسه دیدار نوروزی با پرسنل این سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه به تشریح سیاست ها و استراتژی های سازمان در سال ۹۷پرداخت و با تاکید بر اهمیت و اولویت افزایش منابع پایدار گفت: ذی‌نفعان سازمان بازنشستگی شهرداری که به‌طور اخص بازنشستگان شهرداری هستند از مجموعه مدیریت سازمان توقع دارند تا با ایجاد فرصت‌‌های بهینه سرمایه‌گذاری به افزایش منابع پایدار همت گمارند.
 
وی افزود: اگر بخواهیم سر فصل‌های سخنرانی رهبر انقلاب را با وضعیت سازمان بازنشستگی شهرداری تهران تطبیق دهیم می‌بینیم که موضوعات بر شمرده توسط ایشان به صورت مینیاتوری در سازمان بازنشستگی وجود دارد. به طور مثال رهبری از سپردن کار به دست مردم و تامین منافع آنها و مبارزه با فساد و تبعیض سخن گفتند. اگر بخواهیم در مقیاس کوچک به این موضوع توجه کنیم می‌بینیم که سازمان بازنشستگی شهرداری تهران هم باید ضرورت امروز خود را توجه به منافع ذی‌نفعان که به‌طور اخص بازنشستگان هستند قرار دهد.
 
مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه اداره شهرداری تهران همانند اداره یک کشور است و مشکلاتی که در کشور وجود دارد در شهرداری هم قابل لمس است، ادامه داد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند بن بست در کشور وجود ندارد. ما می‌توانیم با خرد جمعی و مشارکت همه همکاران در شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه بر مشکلات فائق آییم.
 
وی افزود: در حال حاضر بزرگترین تامین‌کننده منابع مالی و بودجه‌ای این سازمان، شهرداری تهران است. هرچند این حقیقت تلخ است اما سازمان بازنشستگی شهرداری تهران فعلا فقط می‌تواند درصد بسیار پایینی از حقوق بازنشستگی بازنشسته‌ها را در پایان هر ماه تامین کند. در چنین شرایطی ما ناچاریم از کمک شهرداری بهره بگیریم تا خدای ناکرده ذی‌نفعان سازمان در پایان هر ماه دچار مشکل نشوند. این در حالی است که باید تمام تلاش و همت خود را برای سرمایه‌گذاری و تامین منابع پایدار در خارج از مجموعه شهرداری تهران هم مصروف داریم.
 
 قاسمی در ادامه با اشاره به اهمیت توجه و رفع مشکلات همه بازنشستگان شهرداری تاکید کرد: یکی از سیاست‌های جدی مدیریت جدید سازمان، تکریم بازنشستگان است. باید تمهیداتی اندیشیده شود تا این عزیزان  بدون حضور فیزیکی و مراجعه حضوری مشکلاتشان حل شود.
 
عضو هیات مدیره سازمان بازنشستگی در بخش دوم سخنان خود به استراتژی‌ها و برنامه‌های سال ۹۷ سازمان پرداخت و گفت:  ما دو رویکرد را همزمان در دستور کار قرار داده‌ایم. نخست جهت‌بخشی و برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری‌های قانونی، سالم و پایدار در عرصه اقتصادی  که به تبع آن صرفه و صلاح سازمان و ذی‌نفعان آن اولویت اصلی است؛ در کنار آن توجه به تحقق شعار سال ۹۷ که توسط رهبری انقلاب مطرح شد از اهم نکات این استراتژی و رویکرد خواهد بود.
 
وی با اشاره به زمان بر بودن تحقق در آمدهای سرمایه‌گذاری به استراتژی دوم سازمان در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: کاهش هزینه‌های جاری سازمان و مدیریت منابع مالی بدون کاهش کیفیت خدمت‌رسانی از اولویت‌های ما در سال جاری است. لذا در این جا ازهمه همکاران خودم و همه بازنشستگان عزیز دعوت می‌کنم تا با ارسال نظرات و پیشنهادات خود مدیریت کلان سازمان را یاری رسانند.
 
قاسمی تاکید کرد:  بدون خرد جمعی و بهره گرفتن از نگاه‌ها و دیدگاه‌های کارشناسان زبده سازمان و تجارب گرانبهای بازنشستگان میزان و ضریب خطا بسیار افزایش خواهد یافت.
 
عضو هیات مدیره سازمان بازنشستگی شهرداری تهران ضمن اشاره به خبری که طی روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده و در آن یکی از قرار دادهای شرکت‌های تابعه سازمان بازنشستگی در دوران مدیریت سابق شهری را با قرار داد ترکمنچای مقایسه کرده است، گفت: هرچند که من عادت ندارم به گذشته نگاه کنم و درصدد عیب‌جویی و بزرگنمایی خطاها و  اشتباهات نیستم، اما انتشار خبری که حاوی برخی مطالب درست و اشتباهات بود مرا مجبور کرد که توضیحاتی را برای تنویر افکار عمومی ارائه نمایم.
 
وی افزود: قراردادی در سال ۹۲توسط یکی از شرکت های تابعه سازمان با یک شرکت بخش خصوصی به امضا رسیده است. در طرح اولیه مقرر شده بود در آن مجموعه کتابخانه، مرکز فرهنگی و توریستی احداث شود که متاسفانه به دلایل نامعلوم ضمن انحراف از طرح اولیه، قرار داد مذکور با اما و اگرها و ابهامات زیادی به امضا نهایی می رسد. با پیگیری‌هایی که به  عمل آمده متوجه شدیم که از آغاز تا امضای قرار داد به هیچ عنوان از بدنه کارشناسی سازمان و شرکت تحت مدیریت سازمان نظرکارشناسی دریافت نشده است. به عبارت دیگر طرح دارای پیوست کارشناسی و اقتصادی نبوده است.
 
وی ادامه داد: بدون قضاوت و پیش‌داوری درخصوص قانونی بودن یا نبودن عقد چنین قرار دادی که قاعدتا باید مراجع صالحه درباره آن نظر خود را اعلام کنند اما بدون شک این ایراد وارد است که فرآیند طراحی چنین پروژه‌ای بزرگ و عقد قرارداد، کارشناسان و ذی‌نفعان سازمان مداخله‌ای نداشتند.
 
مدیرعامل سازمان بازنشستگی در پایان تاکید کرد: یک مدیر خوب باید از مطالبات پرسنل و ذی‌‌نفعان مجموعه تحت مدیریت خود اطلاع داشته باشد و همکاران خود را در تصمیم‌گیری‌ها سهیم کند تا آنها نیز احساس کنند در سرنوشت سازمان سهیم هستند و نسبت به فرآیند اقدامات و امور محوله مداخله دارند، در چنین شرایطی قطعا میزان خطاها کاهش و کیفیت عملکرد، بهبود قابل توجهی خواهد داشت.    
 
در پایان این دیدار از زحمات علی محمد متولیان، علی سوری و داود سالمی تجلیل و سیدمهدی نادمی به عنوان قائم‌مقام مدیرعامل، فیروز حسین‌زاده معاون برنامه‌ریزی، محمد باقر نیشابوری مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی، محسن احمدخان بیگی مدیر املاک و مستغلات و سیدعلی حسینی به عنوان مدیر مجموعه هتل شهر معرفی شدند.