به‌روز شده در: ۰۹:۵۲ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۶۹۵
تاريخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
سرگردانی کارگران «کیان کُرد» برای دریافت مطالبات مزدی
کارگران کارخانه منسوج «کیان کُرد» ملایر مدعی هستند ۶ ماه دستمزد و عیدی سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ از کارفرمای خود طلبکارند.
به گزارش کارگر نیوز، کارگران کارخانه «کیان کُرد» در ملایر مدعی هستند برای دست‌کم ۶ ماه، دستمزد و عیدی سال‌های، ۹۴ ۹۵ و ۹۶ از کارفرمای خود طلبکارند. این کارگران هفته گذشته در محوطه کارخانه دست به اعتراض صنفی زده بودند.
 
این کارگران می‌گویند: از آبان ماه سال ۹۶ دستمزدمان به تاخیر افتاده و آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به مهر ماه سال ۹۶ بوده که کارفرما آن را حدودا ۲۰ روز پیش به حساب کارگران واریز کرده است. همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی، عیدی سال ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ را پرداخت نکرده است.
 
یکی از کارگران شاغل در کارخانه «کیان کُرد» که در کیلومتر ۲۲ جاده ملایر به اراک واقع شده است، با یادآوری این مطلب که به دلیل کمبود منابع مالی و سایر مسایل مدیریتی، مشکلات آنها از چند سال قبل آغاز شده است، افزود: دلیل پرداخت نشدن معوقات مزدی من و سایر همکارانم، کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی به دلیل کاهش حداقلی فعالیت تولیدی و نیروی کار کارخانه است.
 
وی با بیان اینکه سوابق کاری هریک از کارگران به‌صورت میانگین به ۱۵ سال می‌رسد، گفت: جدا از معوقات مزدی، کارگرانی که در این واحد امکان بازنشستگی براساس قوانین مشاغل سخت و زیان‌آور را دارند، هزینه‌های مرتبط با بازنشستگی را باید از جیب پرداخت کنند.
 
به گفته این کارگر، در شرایط کنونی آنچه برای او و همکارانش حائز اهمیت است، دریافت مطالبات و حفظ امنیت شغلی است چراکه پیش از این در همین کارخانه بیش از ۴۰۰ کارگر مشغول کار بودند که به مرور با افزایش مشکلات، از کار بیکار شده‌اند.
 
وی با تاکید بر پیگیری مسئولان استانی درباره وضعیت کارخانه «کیان کُرد» و کارگرانش، گفت: در تجمعات دو روزه‌ای که در محوطه کارخانه انجام دادیم، کارفرما وعده پرداخت حداقل بخشی از مطالبات‌مان را داده است.