به‌روز شده در: ۱۶:۵۸ - ۲ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۳۳
تاريخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/پیمانکار قرارداد را تمدید نکرد
تقاضای کارکنان تعدیلی «مرکز بهداشت شرق اهواز» برای بازگشت به کار
تعدادی از کارکنان مرکز بهداشتی-درمانی شرق اهواز در سال جدید تعدیل شده‌اند. این کارکنان از استاندار خوزستان در خواست کمک دارند.
به گزارش کارگر نیوز، حدود صد نفر از کارکنان مرکز بهداشتی-درمانیِ شرق اهواز که در پی اجرای طرح تحول سلامت جذب شده بودند، از ابتدای سال جاری بیکار شده‌اند.
 
یکی از این کارکنان به نمایندگی از طرف همکارانش گفت: در دو ماه گذشته به همه نهادهای مربوط مراجعه کردیم تا برای بازگشت به کار ما فکری بکنند؛ اما تاکنون هیچ پاسخی نگرفته‌ایم. حتی چهارشنبه گذشته به استانداری خوزستان مراجعه کردیم اما جواب روشنی به ما ندادند.
 
وی که مدرک کارشناسی بهداشت دارد، در ارتباط با روندی که منجر به تعدیل خود و همکارانش شده، گفت: تعداد ۷۰ نفر از ما با آزمون وزارت کشور سال ۹۳ از مهر ماه ۹۴ مشغول به کار شدیم که در ادامه به منظور گسترش طرح سلامت این تعداد به ۴۰۰ نفر رسید. این طرح به صورت پیمانکاری به یک شرکت خصوصیِ وابسته به هلال احمر واگذار شد. پایان اسفند ماه سال گذشته قرارداد ما با این شرکت تمام شد که پس از آن، با ما تمدید قرارداد نکردند و خاتمه همکاری را به ما اعلام کردند.
 
او مطالبه خود و همکارانش را بازگشت به کار و عقد قرارداد حداقل یک ساله، عنوان کرد و گفت: شاید این حرف درست باشد که در ابتدای طرح تحول سلامت، نیروی مازاد جذب شد اما در بین ما تعدیلی‌ها افراد کاربلد و متخصص نیز هستند که در حال حاضر بیکارند. به عبارتی با اجرایی شدن طرحِ حذف نیروهای مازاد، خشک و تر با هم سوخته‌اند و این درست نیست؛ چرا باید بعد از دو سال و اندی کار کردن، یک‌باره همه‌ی ما را بیکار کنند؟