به‌روز شده در: ۱۶:۵۸ - ۲ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۳۴
تاريخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/با وجود بحران به تولید ادامه می‌دهیم
سنگینی افزایش نرخ ارز بر دوش کارگران «بسا پارس صنعت»
منابع خبری در کارخانه «بسا پارس صنعت» تاکستان اعلام کردند: این کارخانه باوجود بحران‌های اخیر اقتصادی تمام تلاش خود را برای متوقف نشدن تولید انجام می‌دهد.
به گزارش کارگر نیوز، برخی منابع خبری با علام اینکه کارخانه «بسا پارس صنعت» همچنان فعال است، گفتند: افزایش یکباره نرخ ارز و نبود نقدینگی بر این واحد تولیدی نیز تاثیرگذار بوده به‌طوری‌که تولید در این کارخانه به حداقل رسیده است.
 
یکی از کارگران کارخانه «بسا پارس صنعت» تعداد کارگران این کارخانه را ۵۷ نفر اعلام کرد و افزود: کاهش تولیدات این کارخانه تهدیدی برای امنیت شغلی کارگران کارخانه شده است.
 
او ادامه داد: اخیرا به دلیل افزایش یکباره نرخ ارز، فروش محصولات این کارخانه به خودروسازان بزرگ به حداقل رسیده به‌طوری‌که اگر هر روز یک دستگاه کامیون محصولات تولیدی این کارخانه را برای مشتریان (خودروسازان) جابجا می‌کرد هم‌اکنون این اتفاق به هفته‌ای یک بار رسیده است.
 
او با تاکید بر اینکه فعالیت کارخانه و کارگران همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: کارگران سال پیش هیچ مشکلی درخصوص دریافت دستمزد ماهانه نداشتند اما در سال جاری همزمان با افزایش نرخ ارز، دستمزد کارگران به تاخیر افتاده است.
 
طبق اظهارات  این کارگر، پیش از این در طول سالهایی که کشور دچار رکود اقتصادی شده بود، کارفرما طوری کارخانه را اداره کرد تا تعدیلی در ساختار نیروی انسانی شکل نگیرد.
 
به گفته وی، کاهش حداقلی تولیدات این کارخانه باعث شده بسیاری از کارگرانی که دارای قراردادهای موقت هستند و سالهاست در این کارخانه صنعتی کار می‌کنند، امنیت شغلی خود را در خطر ببینند.
 
کارخانه «بسا پارس صنعت» در زمینه تولید قطعات پیچیده موتوری خودرو در شهرستان تاکستان استان قزوین فعالیت دارد.