به‌روز شده در: ۰۹:۵۲ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۴۵
تاريخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
برگزاری جلسه کارگروه روابط کار برای حل مشکل اخراج کارگران به اسم اتمام قرارداد
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به برگزاری اولین جلسه کارگروه روابط کار در سال ۹۷ گفت:این جلسه با موضوع تدوین دستورالعمل تبصره ۱ماده ۷ قانون کار،چهارشنبه همین هفته ۲۶ اردیبهشت ماه در محل وزارت کار برگزار می شود.
به گزارش کارگر نیوز، علی خدایی،نماینده کارگران در شورای عالی کاردر گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،از برگزاری اولین جلسه کارگروه روابط کار در سال 97خبر داد و گفت: این جلسه با موضوع تدوین دستورالعمل تبصره 1ماده 7 قانون کار،چهارشنبه همین هفته 26 اردیبهشت ماه در محل وزارت کار برگزار می شود.
 
وی بیان کرد: تعریف کار مستمر وغیر مستمر،زمان پیشنهادی برای سقف زمانی قرارداد،نحوه برخورد با قرارداد وکارگر بعداز اتمام سقف تعیین شده وسایر مواردی که از نظر کارگران میتواند در غالب ظرفیت های ماده 7قانونکار مطرح شود در جلسه روز چهارشنبه ارائه خواهد شد.
 
خدایی ادامه داد: به دلیل نبود امنیت شغلی و نامساعد بودن وضعیت بازار، برخی از کارفرمایان به اسم اتمام قرارداد کار، نیروهای خود را اخراج می‌کنند تا دیگر کلمه اخراج مطرح نشود.
 
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار افزود: طبعاً وقتی کارفرما نیروی کارش را به جای اخراج به اسم اتمام قرارداد بیرون می‌کند کارگر هم نمی‌تواند برای بازگشت به کار شکایت کند و پس از آن ناچار می‌شود به دنبال بیمه بیکاری و حقوق و سنواتش باشد.
 
خدایی امنیت شغلی را مهمترین دغدغه کارگران دانست و گفت: در حال حاضر بیش از 95درصد قراردادهای کارگران موقت است و نبود امنیت شغلی به بازار کار و کارگر لطمه می‌زند چرا که عملاً ذهن او درگیر یافتن شغل جدید می‌شود.