به‌روز شده در: ۱۶:۵۸ - ۲ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۶۶
تاريخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیر اقتصاد و فرهنگ وزارت ارشاد اعلام کرد:
حمایت از استارتاپهای فرهنگ و هنر در سال ۹۷
یک مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمترین راهبرد این وزارتخانه را حمایت از کسب و کارهای رسانه ای و تولید محتوا دانست و گفت: از کارآفرینان و خالقان ایده در این عرصه حمایت می کنیم.
به گزارش کارگر نیوز، افسر موموندی در نشست هم اندیشی کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر که عصر امروز با عنوان «دورهمی کارآفرینی» برگزار شد، با بیان اینکه اقتصاد فرهنگ و فرهنگ یکی از مهمترین برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: یکی از برنامه های مهم شخص وزیر، رونق اقتصاد فرهنگ و هنر است؛ ما پذیرفتیم که فرهنگ یک فعالیت اقتصادی است و با فعالیت در این بخش می توانیم به خلق ارزش در حوزه اقتصاد فرهنگ وهنردست یابیم.
 
مدیر اقتصاد و فرهنگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما در راه ماندگان صنعتی باید از فرصت های رقابتی استفاده کنیم تا بتوانیم فاصله خود را با کشورهای توسعه یافته کم کنیم و در نهایت به اشتغال و کارآفرینی برسیم.
 
وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری تصمیم دارد از کارآفرینان و خالقان ایده در این عرصه حمایت کند و در این راستا، مهمترین راهبرد ما حمایت از کسب و کارهای رسانه و تولید محتوا است.
 
این مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: این وزارتخانه آماده دریافت پیشنهادات اهالی فرهنگ و هنر و کارآفرینان فعال در این عرصه به منظور توسعه کسب و کارهای نوپا در حوزه فرهنگ و هنر است.
 
نخستین نشست از سلسله نشست های دورهمی کارآفرینی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موضوع کارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر برگزار شد و قرار است در آینده طی نشست های جداگانه ای، دورهمی کارآفرینی در حوزه های کسب و کارهای نوپا در مشاغل مختلف نیز برگزار شود.