به‌روز شده در: ۱۶:۵۸ - ۲ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۷۵
تاريخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
همایش کارگران ساختمانی برگزار شد
سومین همایش کارگران ساختمانی با هدف «حمایت از کالای ایرانی و حمایت از کارگر ایرانی» در فومن برگزار شد.
به گزارش کارگر نیوز، اسمعیل افنوت (رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی فومن و شفت) گفت: تعیین نرخ پایه کار در رشته‌های ۱۶‌گانه صنعت ساختمان در سال ۹۷ برای اولین بار اجرایی خواهد شد.
 
این همایش با حضور  اکبر شوکت (رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور)، صادقی همیار مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان، کریمی کارشناس ارشد اداره کل تامین اجتماعی استان و روسای محترم تامین اجتماعی شعبه فومن و شعبه شفت، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فومن، رئیس دفتر نماینده منتخب مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان گیلان، دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات گیلان، رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان گیلان و روسای انجمن‌های صنفی سراسر استان گیلان برگزار شد.
 
اسمعیل افنوت (رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی فومن و شفت) در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: در این همایش به ۴ نفر از کارمندان تامین اجتماعی شعبه فومن و شفت و همچنین به ۴ نفر از فعالان تشکلات کارگری استان گیلان لوح تقدیر اعطاء گردید و طی مراسمی ویژه به ۲۰ نفر از کارگران زحمتکش ساختمانی در شهرستانهای فومن و شفت لوح تقدیر به همراه کلاه ایمنی و دستکش ایمنی کار اعطاء شد و همچنین ۳۰ نفر از کارگران ساختمانی حاضر در همایش به قید قرعه، کلاه ایمنی ودستکش ایمنی کار دریافت کردند.
 
افنوت تاکید کرد: این همایش به صورت یک کارگاه آموزشی برای یادگیری کارگران ساختمانی از قوانین مرتبط با بیمه تامین اجتماعی توسط کارشناسان ارشد تامین اجتماعی استان گیلان و همچنین ستاد مرکزی تامین اجتماعی کشور برگزار شد که بالغ بر ۵۲۳ نفر از کارگران ساختمانی بیمه‌شده شاغل در فومن و شفت در این کارگاه آموزش دیدند.
 
وی افزود: تعهدات بیمه تامین اجتماعی از قبیل از کارافتادگی، فوت، غرامت دستمزد و بازنشستگی به کارگران آموزش داده شد.
 
اسمعیل افنوت ضمن تاکید بر حمایت از کالای ایرانی اضافه کرد: سالهای گذشته شاهد نابسامانی در بحث حداقل دستمزد کار در رشته‌های ۱۶ گانه صنعت ساختمان از قبیل آرماتوربندی، اسکلت‌سازی، گچ‌کاری، کاشیکاری و... در بازار کار ساخت و ساز بوده‌ایم که برای جلوگیری از این هرج و مرج درنظر داریم در سال ۹۷ برای اولین بار نرخ حداقل دستمزد کار در رشته‌های مختلف حرفه ساختمان را تعیین کنیم و در اختیار کارگران ساختمانی و کارفرمایان قرار دهیم تا به یک سامان نسبی در بحث حقوق و دستمرد در بخش ساختمان برسیم.
 
افنوت در پایان از مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی به خصوص کارگران ساختمانی زحمتکش ساختمانی تقدیر و تشکر نمود.