به‌روز شده در: ۱۶:۵۸ - ۲ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۷۸
تاريخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گفت‌وگو مطرح شد؛
باید نگرانِ کاهشِ اختیارات سازمان تامین‌اجتماعی بود/ضرورتِ ادامه‌ رایزنی برای اصلاح تبصره بند ز ماده ۲۷ لایحه بودجه
مسئول دفتر اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بخش احمدآباد مستوفی می‌گوید: با تصویب بند ز ماده ۲۷ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ شاهد کاهش اختیارات سازمان تامین اجتماعی خواهیم بود.
به گزارش کارگر نیوز، عبدالرضا قالبی (مسئول دفتر اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بخش احمدآباد مستوفی) درباره اثرات تصویب بند ز ماده ۲۷ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، گفت: سازمان تأمین اجتماعی همواره یک سازمان مستقل و غیردولتی بوده است و منابع آن از حق بیمه پرداختی کارگران و کارفرمایان تأمین می‌شود. انتظار جامعه کارگری از دولت تدبیر و امید این بود که استقلال هرچه بیشتر سازمان تأمین اجتماعی را تضمین کند اما با تصویب بند ز ماده ۲۷ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که نگران آثار مخرب آن بودیم و خواهیم بود اختیارات سازمان تامین اجتماعی برای دخل و تصرف در منابعش کاهش می‌یابد.
 
وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا اصلاحاتی در این مصوبه اعمال شود، گفت: رایزنی‌های مثبتی در این خصوص ازسوی نمایندگان کارگران و کارفرمایان با مقامات دولت و نمایندگان مجلس در جریان است تا اصلاحات قابل قبولی در این بخش بودجه به وجود آید و انتظار جامعه کارگری نیز از نمایندگان مجلس و دولت چیزی جز همراهی نیست؛ چراکه کارگران از آنها در انتخابات حمایت کردند. لذا ما درک درست آنها از مسائل خود را مطالبه می‌کنیم و باید حمایت را با حمایت و نه به نادیده گرفتن پاسخ گفت.
 
مسئول دفتر اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در ادامه با اشاره به ضرورت تعیین رئیس سازمان تامین اجتماعی از سوی شورای عالی تأمین اجتماعی، گفت: در دولت دهم اختیار تعیین رئیس سازمان تامین اجتماعی به عهده وزیر کار گذاشته شد که آسیب‌های زیادی از این ناحیه به منافع بیمه‌شدگان وارد شد و سازمان وارد فاز سیاسی‌کاری شد. این در حالی است که سازمان تامین اجتماعی جای این کارها نیست و باید آن را براساس علم محاسبات بیمه‌ای و عقل و منطق اداره کار نه رابطه و کار جناحی پیش برد. اینها اختیارات رئیس سازمان را زیرسوال می‌برد.
 
وی افزود: به هر روی فعلا با حضور علی ربیعی در راس وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی نگرانی از این بابت نداریم اما باید به فکر آینده و تغییر فضای منفی در کشور باشیم چراکه ممکن است روزی برسد که اموال بیمه‌شدگان به راحتی اتلاف و خرج کارهایی که نباید بشود، شده باشد. به هروی باید درایت به خرج دهیم.
 
رئیس شورای شهر احمدآباد مستوفی با تأکید مجدد بر پیگیری وعده‌هایش در خصوص الزام واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در محدوده احمدآباد مستوفی در به‌کارگیری نیروی کار جوان و بومی شهر، گفت: شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود که امکان اشتغال برای همه شهروندان به‌طور یکسان برابر باشد.