به‌روز شده در: ۱۶:۵۸ - ۲ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۸۴
تاريخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
چند ماه حق بیمه کارگران دو کشتی لایروبی در بندرعباس پرداخت نشده است
از ابتدای مرداد ماه سال ۹۰ تا پایان اسفندماه‌‌ همان سال و در مرحله دوم از ابتدای دی‌ماه سال ۹۱ تاکنون حق بیمه دست‌کم ۱۰۰ کارگر کشتی‌های لایروبی شرکت نگین‌سبز خاورمیانه به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.
به گزارش کارگر نیوز، یکی از کارگران کشتی‌های لایروبی (هاپرساکشن) در شرکت نگین‌ سبز خاورمیانه در بندرعباس؛ از عدم پرداخت ۳۰ تا ۴۳ ماه حق بیمه دست‌کم ۱۰۰ نفر از همکاران خود خبر داد.
 
این کارگر که به نمایندگی از دیگر کارگران این شرکت پیمانکاری سخن می‌گفت، به ایلنا گفت: در دو مقطع حق بیمه دست‌کم ۱۰۰ نفر از کارگران نگین‌ سبز خاورمیانه در اسکله بندر شهید رجایی از حقوق آن‌ها کسر شده اما به حساب سازمان تامین اجتماعی بندرعباس واریز نشده است و از آن موقع تاکنون تلاش ما کارگران برای وصول این طلب بیمه‌ای از کارفرما بی‌نتیجه باقی مانده است.
 
این کارگر در تشریح این تخلف کارفرما ادامه داد: در مرحله نخست، از ابتدای مرداد ماه سال ۹۰ تا پایان اسفندماه‌‌ همان سال و در مرحله دوم از ابتدای دی‌ماه سال ۹۱ تاکنون حق بیمه کارگران از حقوق آن‌ها کسر اما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.
 
این کارگر با بیان اینکه پیش از این تعداد همکارانی که پیگیر مطالبات بیمه‌ای خود بودند به حدود ۱۵۰ نفر می‌رسید،  افزود: طی این مدت تعدادی توانستند با شکایت به مراجع؛ پیگیر مطالبات بیمه‌ای خود از کارفرما باشند و آن را وصول کنند و تعدادی دیگر به دلایل مختلف محل کار خود را ترک کرده و از وضعیت وصول مطالبات بیمه‌ای آنها باخبر نیستیم.
 
به گفته وی، کارگران طی استعلامی که از سازمان تامین اجتماعی گرفته‌اند، متوجه این تخلف کارفرما شده و  سالهاست اعتراض خود را هم به تامین اجتماعی و هم به مدیریت شرکت نگین سبز بندرعباس اعلام کرده‌اند.
 
وی درباره پاسخ سازمان تامین اجتماعی به کارگران اظهار داشت: تامین اجتماعی دلیل این اقدام را نداشتن قرارداد شرکت نگین سبز خاورمیانه با تامین اجتماعی بندرعباس اعلام کرده است.
 
براساس اطلاعات بدست آمده؛ این کارگران در دو گروه ۵۰ نفره تقسیم شده‌اند و هر گروه در نوبت‌های کاری ۱۵ روزه با استفاده از کشتی‌های لایروبی که به سازمان بنادر و دریانوردی تعلق دارد، عملیات لایروبی اسکله‌های بندر عباس را انجام می‌دهند.