به‌روز شده در: ۱۶:۵۸ - ۲ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۸۷۸۵
تاريخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
خبرگزاری فرانسه گزارش داد:
درگیری پلیس فرانسه با کارگران معترض شرکت راه‌آهن
درگیری پلیس فرانسه با کارگران معترض شرکت راه‌آهن دولتی فرانسه (S.N.C.F) در نقاط مختلف این کشور ادامه دارد.
به گزارش کارگر نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، درگیری پلیس فرانسه با کارگران معترض شرکت راه‌آهن دولتی فرانسه در نقاط مختلف این کشور ادامه دارد.
 
پاریس، مارسی و نیس شهرهایی هستند که معترضان در آنها دست به تجمع زده‌اند. کارگران در نیس قصد ورود به ساختمان فرمانداری را داشته‌اند که پلیس با پرتاب گاز اشک‌آور از ورود آنها به داخل ساختمان ممانعت کرد.
 
ماه گذشته با رای مثبت اکثر نمایندگان پارلمان، مواردی همچون افزایش خودکار سالیانه دستمزد، استخدام مادام‌‌‌العمر، بلیت مجانی قطار و... از قراردادهای کار کارگران حذف شد.
 
شرکت راه‌آهن فرانسه بدهی هنگفتی به شهرداری‌ها دارد. ادوارد فیلیپ، نخست‌‌‌وزیر فرانسه در مذاکراتی که با نمایندگان کارگران داشته، این موضوع را به اطلاع آنها رسانده است.
 
فیلیپ از آنها خواسته است که دو سال دیگر صبر کنند تا بدهی‌ها شرکت پرداخت شود اما نمایندگان کارگران که عضو سندیکای کارگری SUD هستند تاکید کرده‌اند که این موضوع ارتباطی با آنها ندارد و دولت هنگام «ولخرجی» باید به فکر این روزها می‌بود.
 
دولت فرانسه چند سال پیش متعهد شده بود که مبالغی به شهرهایی که قطارهای شرکت راه‌آهن دولتی فرانسه از آنها رد می‌شود، پرداخت کند. این پول مدت‌ها پرداخت نشد و حالا کارگران می‌گویند که دولت برای ایفای تعهدات خود،  می‌خواهد از جیب آنها بزند.