به‌روز شده در: ۰۹:۵۲ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۰۰۸
تاريخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/آموزش و پرورش می‌گوید نداریم که بپردازیم
انتقاد معلمانِ بازنشسته تهرانی از پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت
معلمان بازنشسته تهرانی که در سال 96 بازنشسته شده‌اند، می‌گویند: مشخص نیست چه زمانی قرار است پاداش پایان خدمت‌مان را بپردازند.
به گزارش کارگر نیوز، فرهنگیان تهرانی در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم پرداخت مطالبات بازنشستگی خود انتقاد کردند.
 
معلمانی که در سال گذشته بازنشسته شده‌اند، هنوز پاداش پایان خدمت خود را نگرفته‌اند و به نظر می‌رسد مشخص نیست جه زمانی قرار است این مطالبات پرداخت شود.
 
محمدی که یک بازنشسته تهرانی است، با انتقاد از عدم توجه مسئولان به وضع معیشتی معلمان علی‌الخصوص معلمان بازنشسته می‌گوید: این بی برنامگی و پاسخگو نبودن، زندگی ما را با مشکل مواجه کرده‌است. سی سال تدریس کرده‌ایم به امید روزی که بتوانیم از مزایای بازنشستگی برخوردار شویم؛ حال اگر قرار باشد پاداش پایان خدمت را نپردازند یا آنقدر دیر بپردازند که ارزش خود را از دست بدهد، دیگر چه فایده‌ای دارد.
 
به گفته‌ی او، از ابتدای سال جاری با افزایش سرسام‌آور نرخ ارز، ارزش پول و سرمایه شهروندان از نصف هم کمتر شده و در چنین شرایطی، دیرکرد در پرداخت پاداش پایان خدمت به ضرر مسلم معلمان خواهد انجامید.
 
او می‌گوید: ما سال 96 بازنشست شدیم؛ اگر همان زمان به موقع، پاداش پایان خدمت ما را می‌پرداختند، ارزش مادی آن دو برابر امروز بود، اما افسوس که کسی به فکر بازنشستگان نیست.
 
علت اصلیِ تاخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته، کمبود بودجه است. آموزش و پرورش می‌گوید نقدینگی نیست؛ اگر بود، حتماً مطالبات پرداخت می‌شد.
 
برای پرداخت مطالبات بازنشستگان 270 میلیارد تومان اعتبار نیاز است
 
در روزهای گذشته، محسن بهارلو (معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران) در ارتباط با مطالبات معلمان گفت: در بحث حق‌التدریس معلمان از سال 96 یک هفته و سال 97 دو ماه باقی مانده است. همچنین حق‌الزحمه امتحانات نهایی خرداد و شهریور 96 باقی مانده است.
 
بهارلو تاکید کرد: عمده مطالبات، مربوط به پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 96 است که تعداد این افراد در شهر تهران سه هزار و 130 نفر است و برای پرداخت مطالبات آن‌ها، به 270 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 
او در انتها گفت: هنوز برای این منظور، اعتباری تخصیص نیافته است و مسئولان در تلاش هستند بخشی از اعتبار را تامین و پرداخت کنند.