به‌روز شده در: ۱۶:۵۶ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۲۹۴
تاريخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تجمع کارگران دو کارخانه «تولی پرس» و «بسته‌بندی البرز»
جمعی از کارگران دو کارخانه «تولی پرس » و«بسته‌بندی البرز» در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود و کارخانه می‌خوانند، مقابل ساختمان اداره کار و فرمانداری شهرک صنعتی البرز تجمع کردند.
به گزارش کارگر نیوز، گروهی از کارگران دو کارخانه «تولی پرس» و «بسته‌بندی البرز» واقع در شهرک صنعتی البرز در اعتراض به آنچه بی‌توجهی کارفرما به وضعیت شغلی خود و کارخانه می‌خوانند، صبح امروز (۹ تیر ماه) ابتدا مقابل ساختمان اداره کار و بعد مقابل فرمانداری شهرستان البرز دست به اعتراض صنفی زدند.
 
طبق ادعای کارگران؛ با افزایش مشکلات این دو کارخانه، کارفرما از روز نهم خرداد ماه با اعلام تعطیلی موقت کارخانه، حدود ۵۰۰ کارگر این دو واحد تولیدی را به مرخصی اجباری فرستاده است.
 
این کارگران که نگران امنیت شغلی خود هستند؛ همچنین مدعی‌اند: کارفرمای مشترک طبق اطلاع قبلی قصد دارد  همانند سال گذشته با تعطیلی کارخانه از مزایای شغلی آنها کسر کند.
 
به گفته کارگران معترض «تولی پرس » و «بسته‌بندی البرز»؛ یکی دیگر از مشکلات این دو واحد تولیدی فشار یکی از طلبکاران مالی شرکت بابت وصول بدهی مالی خود است به‌طوری‌که اخیرا با حکم قانونی قصد توقیف اموال کارخانه را داشته است.
 
آنها گفتند: در آخرین پیگیری‌هایی که برای حل مشکلات کارخانه با کارفرما انجام دادیم هیچ پاسخ قاطعی ازسوی کارفرما برای مشخص شدن وضعیت شغلی‌مان نشنیدیم به همین دلیل ناچار شدیم برای احقاق حقوق از دست رفته‌مان تجمع کنیم.
 
این کارگران گفتند: با اجتماع صبح امروز مقابل ساختمان اداره کار هیچ پاسخی دریافت نکردیم به همین دلیل کارگران معترض تصمیم گرفتند مطالبات صنفی خود را با انتقال اجتماع خود به فرمانداری شهرستان البرز پیگیری کنند.