به‌روز شده در: ۱۶:۵۶ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۳۶۵
تاريخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رونق اشتغالزایی در کردستان با پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع‌دستی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کردستان گفت: اشتغالزایی در کردستان با پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع‌دستی رونق می‌گیرد.
به گزارش کارگر نیوز، «کمال حسینی» در جلسه بررسی وضعیت طرح‌های صنایع‌دستی و گردشگری متقاضی استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با اشاره به تأکید استاندار بر ضرورت جذب حداکثری اعتبارات حوزه اشتغال روستایی، اظهار کرد: مناطق مرزی با کارمزد 4 درصد و مناطق روستایی با 6 درصد می توانند از این اعتبارات استفاده کنند.
 
وی به 400 میلیارد ریال اعتبار حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در این بخش اشاره کرد و افزود: تاکنون درصد کمی از این میزان پرداخت شده است و باید همراهی بیشتری با متقاضیان از سوی ادارات و بانک‌ها صورت بگیرد.
 
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کردستان تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های گردشگری و نیز ایجاد مشوق‌ها برای هنرمندان حوزه صنایع‌دستی می‌تواند سبب توسعه بیش از پیش اشتغالزایی در کردستان شود و در این خصوص مدیران ارشد استان از سرمایه‌گذاران حوزه میراث فرهنگی استقبال می‌کنند.
 
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری کردستان خاطرنشان کرد: بانک‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن با بررسی پرونده‌های ارسالی فرصت رفع مشکل را برای ادارات و متقاضیان دریافت تسهیلات فراهم کنند.
 
در این جلسه مدیران 4 بانک عامل پرداخت تسهیلات حوزه اشتغال فراگیر روستایی نیز آخرین وضعیت پرداخت وام‌ها و نیز چالش‌ها و مشکلات پرونده متقاضیان را مطرح کردند.