به‌روز شده در: ۱۵:۱۰ - ۱ اسفند ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۳۷۵
تاريخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران سازه بتونی مجتمع پتروشیمی گچساران:
برای ترک محل زندگی تحت فشار هستیم/ مسئول اداره کار: کارگران پیگیر باشند
رییس اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعی گچساران در پاسخ به تجمعات ۷۰ کارگر سازه بتونی مجتمع پتروشیمی گچساران مقابل فرماندرای بیان کرد: مسئولیت حل معضلات کارگران با اداره کار است. این کارگران مدعیهستند بدون پرداخت مطالبات مشمول تعدیل نیرو شده‌اند.
به گزارش کارگر نیوز، یکی از کارگران شرکت پتروشیمی شهرستان گچساران گفت: ۷۰ نفر از کارگران این شرکت با اتمام مهلت قرارداد، بدون پرداخت مطالبات خود اخراج شده‌اند و کارفرما آنها را تحت فشار قرار داده تا محل اقامت خود در گچساران را هم ترک کنند.
 
وی ادامه داد: این کارگران از اهالی شهرستان‌های مرکزی و نیمه شمالی کشور هستند که در سال ۹۶ توسط پیمانکار «سازه بتونی مجتمع پتروشیمی گچساران» مشغول به کار شدند. در حقیقت این کارگران به دلیل شغل خود به این منطقه مهاجرت کرده‌اند. حالا هم هر روز ما را مجبور به ترک محل زندگی خود می‌کنند.
 
این کارگر با بیان اینکه در روزهای گذشته جمعی از کارگران اخراجی مجتمع شرکت پتروشیمی شهرستان گچساران در اعتراض به اخراج و عدم پرداخت مطالبات معوقه خود در مقابل فرمانداری گچساران دست به تجمع زده‌اند؛ افزود: در این مدت مسئولان شهرستان گچساران حاضر به گفتگو با کارگران نشده و به پرسش‌های آنها پاسخ نداده‌است.
 
این کارگر ادامه داد: در این شرایط اقتصادی تنها در خواست ما بازگشت به کار خود است چراکه ما به دلیل اشتغال در این شرکت از محل زندگی قبلی خود مهاجرت کرده‌ایم. اخراج‌ از محل کار شرایط را برای ما سخت‌تر از گذشته کرده است.

  مسئول حل معضلات کارگران اداره کار است نه فرمانداری
 
ابوالفتح کرمی‌نژاد (رییس اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعی گچساران) با تایید خبر تجمعات گذشته‌ کارگران  پیمانکاری سازه بتونی مجتمع پتروشیمی گچساران مقابل فرمانداری بیان کرد: این تجمع به دلیل عدم پرداخت مطالبات معوقه این کارگران بوده‌ است. این کارگران مدعی هستند که پرداختی‌ها مطابق سوابق کاری آنها نیست و کارفرما مطابق با قانون کار برخورد نمی‌کند.
 
وی گفت: بررسی مطالبات کارگران برعهده‌ی اداره کار است. کارگران اگر هم مشکلاتی در محیط کار خود دارند باید به اداره کار مراجعه کنند. اداره‌ی کار همانطور که در گذشته پیگیر این معضلات کارگران این شرکت بوده‌ است؛ در ادامه هم پیگیر درخواست‌های این کارگران خواهد بود.