به‌روز شده در: ۱۵:۵۸ - ۱ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۶۴۳
تاريخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بهبود وضعیت کارگرانِ کاغذسازی پارس/ مطالبات معوقه پرداخت شد
منابع خبری در کارخانه کاغذ پارس گفتند؛ وضعیت کارخانه «کاغذسازی پارس» تقریبا از آذر سال گذشته رو به بهبودی‌ست و کارفرما با تامین منابع مالی همه مطالبات مزدی کارگران را تا امروز پرداخت کرده است.
به گزارش کارگر نیوز، یکی از کارگران شاغل در کارخانه «کاغذسازی پارس» با بیان اینکه مشکل نداشتن منابع مالی کافی باعث شده حقوق و بیمه کارگران چندین ماه به تعویق بیفتد، گفت: با تغییر رویکرد مدیرعامل کارخانه، سه ماه از دستمزد معوقه کارگران این کارخانه پرداخت شد.
 
به گفته وی، رضایت کارگرانی که پیش از این به شیوه اجرای قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل در این واحد صنعتی انتقاد داشتند نیز فراهم شده است.
 
وی افزود: یکی دیگر از مطالبات کارگران این واحد تولیدی تشکیل نهاد صنفی کارگری بود که با برگزاری انتخابات شورایی هم‌اکنون کارگران این کارخانه از شورای اسلامی کار برخوردار هستند.
 
به گفته وی، سال گذشته کارگران کارخانه «کاغذسازی پارس» در واکنش به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی، تغییر قرارداد‌ کار، نداشتن امنیت شغلی، ایجاد فضای امنیتی در محیط کارخانه، نداشتن نهاد صنفی‌‌ کارگری و همچنین به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل انتقاد داشتند و مرتبا دست به اجتماع صنفی می‌زدند.