به‌روز شده در: ۱۷:۱۳ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۷۱۲
تاريخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مطالبات معوقه کارگران کارخانه کیان‌کرد ملایر پرداخت شد
به گفته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر، با پیگیری‌های انجام شده، حقوق معوقه ۱۴۰ کارگر بیکار شده کارخانه کیان کرد ملایر پرداخت شد.
به گزارش کارگر نیوز، سعید احمدی‌فر (دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر) اعلام کرد: با پیگیری‌های انجام شده، حقوق معوقه ۱۴۰ کارگر بیکار شده کارخانه کیان کرد ملایر پرداخت شد.
 
از قرار معلوم کارخانه «کیان کُرد» که یکی از شرکت‌های معتبر در تولید پارچه استخوان‌بندی تایر در کشور است، از سالهای قبل به دلیل کمبود نقدینگی در پرداخت مطالبات کارگران با مشکلاتی روبرو بوده است. در سال جاری نیز بانک مرکزی با عدم تمکین از اجرای حکم دادگاه، واحد تولیدی کیان‌کرد ملایر را به تعطیلی کشاند و موجب بیکاری کارگران این مجموعه شد.
 
دادگاه در قبال بدهی شرکت کیان‌کرد حکم داد که این واحد تولیدی از لیست سیاه بانک مرکزی خارج شده و می‌تواند تسهیلات اخذ کند تا بدین ترتیب بتواند دوباره به چرخه تولید بازگردد.
 
به دنبال دغدغه ایجاد شده برای خانواده‌های کارگران این کارخانه، دادستان شهرستان ملایر شخصا به این موضوع ورود کرده و از مسئولان کارخانه ضمن تعیین تکلیف وضعیت کارخانه تقاضای احقاق حقوق این قشر زحمتکش را کرده‌است.