به‌روز شده در: ۱۷:۱۳ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۷۲۰
تاريخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بیکاران البرز در بهار زیادتر شده‌اند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: در سال ۹۶ که نرخ بیکاری در کشور ۱۲ درصد بود در البرز به ۱۴ درصد رسید و این رقم در بهار ۹۷ به ۱۵.۶ درصد رسید.
به گزارش کارگر نیوز، اسماعیل خلیلی در جلسه شورای اداری استان البرز که امروز شنبه ۲۰ مرداد برگزار شد، با اشاره به جمعیت ۸۳۰ هزار نفری فعال در استان گفت: در بهار سال جاری ۱۵.۶ درصد از این جمعیت بیکار بودند. جمعیت استان البرز 2 میلیون و ۷۱۴ هزار نفر است و جمعیت فعال در استان البرز ۸۳۰ هزار نفر است که از این تعداد ۷۱۲ هزار نفر شاغل هستند.
 
وی ادامه داد: بر این اساس طبق آمار باید ۱۱۹ هزار نفر در استان بیکار باشند اما هیچ وقت آمار این چنین نبوده و در سامانه‌های کاریابی حداکثر ۳۶ هزار نفر ثبت نام داشته‌ایم.
 
خلیلی در خصوص نرخ بیکاری دانش‌آموختگان در استان نیز اعلام کرد: البرز با ۱۷.۵ درصد نرخ بیکاری دانش‌آموختگان از این نظر در کشور رتبه دهم را به خود اختصاص داده است. البرز دومین استان در نرخ رشد جمعیت را داراست و البرز با ۵۴.۶ درصد اشتغال در بخش خدمات از این نظر در کشور، چهارم است.۲ درصد از نرخ بیکاری در البرز ناشی از مهاجرت است و مداوم با تقاضای اشتغال از طرف مهاجرین روبرو هستیم.
 
خلیلی خاطرنشان کرد: سال گذشته در استان ۵۳ هزار شغل ایجاد شد، البته ما متولی اشتغال نیستیم و این آمار توسط دستگاه‌ها در سامانه رصد وارد شده و ما فقط این آمار را جمع‌بندی و اعلام می‌کنیم. با هر درصد کاهش و یا افرایش در نرخ بیکاری 8000 نفر شاغل و یا بیکار می‌شوند. از ابتدای سال تاکنون ۱۱ هزار شغل توسط دستگاه‌ها در سامانه رصد ثبت شده است.
 
وی در خصوص وضعیت اشتغال در روستاهای استان نیز اعلام کرد: ۱۹۹ هزار نفر جمعیت روستایی ماست که از این تعداد 5180 نفر بیکار داریم و تاکنون حدود ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای مشغول به کار شدن روستاییان پرداخت شده است.