به‌روز شده در: ۱۰:۳۷ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۸۴۶
تاريخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
انتصابات انشایی یا فرمایشی در وزارت صمت
وزیر صمت در خصوص ۱۶ مشاور خود توضیح داد
حضور وسیع دولت در بخش های مختلف اقتصادی یکی از آفات اصلی اقتصادکشور است که یکی از تبعات آن استفاده از مدیران و مشاورین متعدد و بعضا بازنشسته در دستگاه های مختلف کشور است......
به گزارش کارگر نیوز به نقل از اقتصادخودرو، حضور وسیع دولت در بخش های مختلف اقتصادی یکی از آفات اصلی اقتصادکشور است که یکی از تبعات آن استفاده از مدیران و مشاورین متعدد و بعضا بازنشسته در دستگاه های مختلف کشور است. به طور مثال در وزارت صمت علاوه بر وجود معاونین و مدیران بسیار، 16 مشاور وزیر وجود دارند. مشاورینی که گاها در یک حوزه با برخی از مدیران همپوشانی کاری دارند و برخی نیز در ظاهر ضروری به نظر نمی رسد. به طور مثال درحالی که آقای پیام برازجانی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی است، خانم سونیا پوریامین، مشاور رسانه ای وزیر صمت است.
 
همچنین برخی از عناوین مشاوران نیز به نوبه خود جای تامل دارد. به طور مثال می توان به آقای محمد دادکان، مشاور وزیر در امور ورزش، محمدحسین چراغی، مشاور وزیر در امور ایثارگران، آقای اصغر خسروشاهی، مشاور وزیر در امور خودرو، آقای حسن صادقی، مشاور وزیر در امور کارگری، آقای سیدعلی گرامیان، مشاور وزیر در امور فرهنگی اشاره کرد. اینکه چرایی انتصاب مشاور در حوزه ورزش، کارگری، فرهنگی که در ظاهر ارتباطی با حیطه مسئولیت های وزارت صمت ندارد، چیست، خود موضوع قابل تاملی است.  
 
در همین خصوص دکتر محمد شریعتمداری، وزیر صمت با اشاره به اینکه برخی از این احکام، کارایی ندارند، گفت: چون حکم مشاور برخی از این افراد از قبل صادر شده بود، لذتا صرفا اعتبار انشایی دارد و احتراما به این افراد گفته شده که حکم شان کارایی ندارد.
 
وی در گفتگوی اختصاصی با اقتصادخودرو با بیان اینکه برخی از احکام نیز مستقیما توسط بنده صادر شده است، گفت: لزوما تمامی این افراد حقوق دریافت نمی کنند و صرفا به وزیر صمت در امور نظارتی کمک می کنند.   
 
دکتر شریعمتداری حجم فعالیت ها و شرکت های زیرمجموعه وزارت صمت را وسیع توصیف کرد و گفت: در این شرکت ها منابع مالی هنگفتی هزینه می شود لذا این مشاورین از جمله آقای دادکان که افتخار ورزشی کشور است، از طرف وزیر بر عملکرد این شرکت ها نظارت می کنند.
♦️وزیر صمت در خصوص قانون منع استفاده از بازنشسته ها نیز خاطر نشان کرد: هر زمانی که این قانون به دستگاه های دولتی ابلاغ گردد، لازم الاجرا است و وزارت صمت نیز از این قانون مستثنی نمی باشد.
♦️وی در پاسخ به این سوال که آیا افراد جایگزین انتخاب شده اند یا نه، تصریح کرد: با استفاده از بانک اطلاعاتی مدیران و کمیته انتصابات در خصوص افراد جایگزین از قبل فکر شده است.