به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۲۵ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۰۴
تاريخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/قیمت کالاهای اساسی سر به فلک گذاشته است
کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری جنوب برای خالی کردن بازارهای «عَدَن» فراخوان داد
در پی کاهش ارزش پول ملی یمن و افزایش قیمت کالاهای اساسی، «کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگر جنوب» با صدور فراخوانی از مردم خواست که بازارهای این شهر را خالی کنند.
به گزارش کارگر نیوز به نقل از شبکه یورونیوز، در پی کاهش ارزش پول ملی یمن و افزایش قیمت کالاهای اساسی، «کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگر جنوب» با صدور فراخوانی از مردم و کسبه خواست که بازارهای این شهر را خالی کنند.
 
کاهش ارزش پول ملی یمن از سال ۲۰۱۵ یعنی از زمانِ جنگ داخلی این کشور، آغاز شد. همراه با کاهش ارزش پول ملی، ذخایر بانک مرکزی این کشور هم کاهش چشمگیری داشته است که این مسئله موجب تاخیرهای چند ماهه در پرداخت حقوق معلمان و سایر کارکنان بخش‌های دولتی شده است.   
 
مردم یمن به شدت فقیر هستند و به شدت به کمک‌‌های دولتی و بین‌المللی نیازمند هستند. کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری جنوب بار دیگر در مقام مخالف دولت «منصور هادی» رئیس جمهوری این کشور ظاهر شده است تا با دولت اتمام حجت کند و بگوید که در شرایطی که مردم گرسنه‌اند و کشور توسط متحدان رئیس جمهوری مورد تاخت و تاز قرار گرفته، از او حمایتی نمی‌کند.   
 
بانک مرکزی یمن تلاش داشت که با چاپ پول از کاهش ارزش پول ملی این کشور و متعاقب آن نارضایتی‌های عمومی بکاهد اما این سیاست به تورم و افت ارزش پول ملی در مقابل دلار آمریکا، دامن زده است.