به‌روز شده در: ۱۷:۵۴ - ۲۴ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۱۲
تاريخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک در گفت و گو با کارگر نیوز:
تعلل در برگزاری جلسات ترمیم مزد / معیشت کارگران هر روز بدتر از روز قبل می شود
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت: متاسفانه نمایندگان مردم در مجلس با استیضاح بی موقع وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، جلسات شورای عالی کار را جهت ترمیم مزد به تعویق انداختند.
محمدرضا تاجیک نماینده مجمع عالی کارگران ایران در شورای عالی کار در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز بیان کرد : قدرت خرید کارگران هر روز ضعیف تر می شود و کمبود بعضی از کالاها و افزایش قیمت هر روزه ی آنها در بازار ، نگرانی کارگران و خانواده های آنان را دو چندان کرده است و از طرفی بحث تحریم ها نیز به این موضوع دامن زده است. در جلسه قبلی شورای عالی کار بحث ترمیم مزد مطرح گردید که بدلیل عزل وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و معرفی سرپرست جدید به تعویق افتاد.

وی گفت: متاسفانه نمایندگان مردم در مجلس به جای تفکر منطقی و اندیشه برای تأمین حداقل های زندگی آحاد جامعه و اجرای کامل قانون اساسی و همچنین راه حل برای برون رفت از مشکلات روزمره کشور با استیضاح بی موقع وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، جلسات شورای عالی کار را جهت ترمیم مزد به تعویق انداختند.

قائم مقام مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران در نشست تشکلات کارگری با سرپرست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مهم ترین مشکلات روزمره ی کارگران را معیشت ، امنیت شغلی ، تشکل یابی ، تأمین اجتماعی و.. نام برد و بیان کرد با توجه به تورم روزافزون ، جلسات ترمیم مزد می بایست هرچه سریعتر در دستور کار قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت : با توجه به اتمام شش ماهه اول سال 97 و روند صعودی قیمت ارز و رشد تورم و تأخیر در برگزاری جلسات شورای عالی کار جهت ترمیم دستمزد ، ترسیم عدم توانایی کارگران در پرداخت هزینه های زندگی در آینده نه چندان دور ، دشوار نمی باشد.