به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۲۵ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۱۸
تاريخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارفرما: به مرور مطالبات پرداخت می‌شود
کارگران «مجتمع متالوژی پودر ایران» ۵ ماه مزد معوقه و عیدی طلبکارند
کارگران کارخانه «کارخانه متالوژی پودر ایران» در استان قزوین مدعی هستند دست‌کم ۵ماه دستمزد و عیدی سال ۹۶ را از کارفرمای خود طلبکارند.
به گزارش کارگر نیوز، کارگران شاغل در «کارخانه متالوژی پودر ایران» واقع در شهرک صنعتی البرز قزوین مدعی هستند ۵ ماه دستمزد وعیدی سال ۹۶ را از کارفرمای خود طلبکارند.
 
به گفته کارگران «کارخانه متالوژی پودر ایران» حدود ۱۵۰کارگر در این واحد تولیدکننده قطعات و پودر آهن مشغول کارند که دستمزد سه ماه آخر سال ۹۶ و تیر و مرداد ماه سال جاری آنها به تاخیر افتاده و در عین حال عیدی و پاداش پایان سال ۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند.
 
به نقل از کارگران این کارخانه گفته می‌شود؛ مجتمع متالوژی پودر ایران شرکت تولید و فروش خوبی دارد، اما دلیل پرداخت نشدن دستمزد خود را از سوی کارفرما نمی‌دانیم.
 
این منابع کارگری با بیان اینکه مجتمع متالوژی پودر ایران شرکت تولید و فروش خوبی دارد، اما دلیل پرداخت نشدن دستمزد خود را از سوی کارفرما نمی‌دانیم، در ادامه افزودند: با آغاز تحریم‌های اقتصادی و افزایش نرخ ارز در حال حاضر بسیاری از خریداران قطعات صنعتی و غیرصنعتی به تولیدات داخلی روی آورده‌اند و در این بین شرکت متالوژی پودر ایران نیز سفارش خوبی از خریداران دریافت کرده و کارگران در چند شیفت کاری مشغول کارند.
 
به گفته آنها، مدیریت «کارخانه متالوژی پودر ایران» بدهی‌های مالی زیادی بابت تاخیر در پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی دارد و در حال حاضر حق بیمه کارگران از شش ماه قبل به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.
 
در این زمینه آقای مجید برزگر (مدیر بازرگانی مجتمع متالوژی پودر ایران) با تایید معوقات مزدی کارگران این کارخانه به ایلنا گفت: شرکت متالوژی پودر ایرانا خیرا در حال بازگشتن به شرایط عادی تولید است و پیش از این دچار چالش و مشکلات زیادی در زمینه سفارش تولید بوده است.
 
وی با بیان اینکه بخشی از مطالبات مزدی کارگران این کارخانه پرداخت شده، اظهار امیدواری کرد: با ادامه روند فعلی شرکت متالوژی پودر ایران (در زمینه تولید و سفارش محصولات) به مرور مطالبات کارگران نیز پرداخت شود.