به‌روز شده در: ۱۷:۵۴ - ۲۴ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۳۱
تاريخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:
همسان‌سازی حقوق‌ها به‌زودی اجرایی می‌شود/ صدور کارت اعتباری خرید برای بازنشستگان
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور کارت اعتباری برای بازنشستگان با همکاری بانک رفاه کارگران خبر داد.
به گزارش کارگر نیوز، سید تقی نوربخش در مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در بوستان لاله تهران اظهار داشت: بازنشستگان و بیمه‌شدگان صاحبان اصلی سازمان تأمین‌اجتماعی هستند و مهمترین مأموریت این سازمان خدمت‌رسانی به بازنشستگان و تأمین معیشت و درمان آنان است.
 
 نوربخش با اشاره به کاهش قدرت خرید بازنشستگان در ماه‌های اخیر که نتیجه تحریم های ظالمانه دشمنان است، گفت: ما از ابتدای انقلاب در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستادگی کرده‌ایم و البته ضمن تحمل مشکلات برای رفع آنها و بهبود زندگی و معیشت مردم نیز تلاش می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در ۴ سال گذشته حقوق بازنشستگان ۱۱۰ درصد افزایش یافته، اظهار داشت: با وجود این افزایش‌ها هنوز هم وضعیت معیشت و زندگی بازنشستگان با خواسته‌ها و انتظارات برحق این عزیزان فاصله دارد و باید تلاش بیشتری برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان انجام شود.
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را گامی در راستای بهبود وضعیت معیشت این عزیزان دانست و گفت: این قانون با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و براساس آن تاپایان سال دوم برنامه ششم توسعه یعنی تا پایان سال جاری به اجرا گذاشته شود.
 
نوربخش ادامه داد: با توجه به اینکه براساس قانون بودجه سال‌جاری کشور پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و آئین نامه اجرایی این قانون نیز به تصویب هیأت دولت رسیده، با ایجاد سازوکار مناسب امکان تأمین نقدینگی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فراهم می‌شود و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری اجرا می‌شود.
 
وی از هزینه‌کرد ۷ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی برای خدمت‌رسانی به جامعه تحت پوشش در ماه گذشته خبر داد و گفت: تأمین این حجم بالای نقدینگی و هزینه کرد آن برای خدمت به اقشار وسیع تحت پوشش بدون اتکاء به دولت افتخار سازمان تأمین اجتماعی است.
 
نوربخش بر لزوم انجام اقدامات موثر بر زندگی بازنشستگان تأکید کرد و گفت: با اقداماتی که در سازمان تأمین اجتماعی انجام می‌شود امیدواریم شاهد بهبود وضعیت زندگی و معیشت بازنشستگان عزیز باشیم و ما از هیچ اقدامی برای ارتقاء خدمات به این عزیزان فروگذار نخواهیم کرد.
 
وی با اشاره به اجرای قانون واریز منابع بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی به خزانه، گفت: با این کار هزینه های درمان سازمان تأمین اجتماعی شفاف تر شده است و از سایر منابع در بخش درمان هزینه نمی‌شود.