به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۲۵ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۴۰
تاريخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یک فعال کارگری مطرح کرد:
قاضی‌زاده هاشمی شیوه‌های پوپولیستی را خوب بلد است/وزیر بهداشت نقش اپوزیسیون داخل دولت را بازی می‌کند
عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار: می‌گوید: هرگونه عدم هماهنگی، نایاب شدن دارو، وجود داروهای بی‌‌کیفیت، خدمات نامناسب در بیمارستان‌ها همه و همه بر گردن وزارت بهداشت است. چرا که هرچه در این مدت خواست در اختیارش قرار گرفت.
به گزارش کارگر نیوز؛ هفته گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صحبت‌های به زعم خود هشدارآمیزی به سرخط خبرها آمد. «حسن قاضی زاده هاشمی» در مراسم افتتاح اورژانس هوایی و دانشکده پرستاری و مامایی در نیشابور گفت: «دولت نه از باب غفلت بلکه از باب واقعیت مشکلات و تنگناهای خاص و زیادی دارد، فعلا مدیریت همین و وضعیت همین است، شما مردم رای داده‌اید رئیس جمهوری و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بی‌خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلا همین هستیم و باید درست مدیریت کنیم.»
 
در واقع وزیر بهداشت انتخابِ مردم را مسئول تنگناهای فعلی می‌داند و به آنها می‌گوید شما که این وضعیت را پیش آورده‌اید نباید انتقاد کنید و بهتر است که فعلا سرجای خود بنشیند تا در آینده نامعلوم اوضاع اقتصادی کشور بر وفق مراد شود.
 
در همین باره «علی خدایی» عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار به ایلنا گفت: آقای قاضی‌‌زاده هاشمی و حوزه وزارت بهداشت برای خود دولت دیگری است. ادبیات جاری وزارت بهداشت و شخص وزیر هم همین را نشان می‌دهد؛ متاسفانه بیشتر از این نمی‌توان از آنها توقع داشت. از سویی اینها همان کسانی هستند که مثلا در موضوعات مربوط به مسائل کارگری می‌گفتند، «مخالفان ما» نماینده کارگران نیستند. در واقع اینها سعی می‌‌کنند اصالت طرف مقابل را زیر سوال ببرند؛ چراکه این بهترین شیوه تخظئه دیگران است.
 
وی افزود: به‌رغم اینکه آقای قاضی زاده هاشمی طبق اذعان خود سال‌ها دور از سیاست بوده است اما ظاهرا بازی‌های سیاسی را خوب بلد است. ایشان تاکتیک‌های عملیات روانی، راه‌های اقناع افکار عمومی و هدایت ذهن توده‌‌‌‌ها را به شیوه‌های پوپولیستی و البته نمایشی بلد است. اینگونه موضوعات اصلی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ چراکه مدت‌هاست بر اسب مراد سوار است و لذا یکی از مقصران محسوب می‌شود اما حالا می‌‌گوید من نبودم! مردم هر گلی زدید به سر خود زدید! اما آقای قاضی‌زاده هاشمی این شما بودید که بیمه سلامت را به زیر مجموعه وزارت بهداشت بردید، این شما بودید که واریز منابع درمان کارگران و بیمه‌شدگان را به خزانه‌داری دولت کلید زدید. هرچه هم کارشناسان دلسوز فریاد زدند: کارتان اشتباه است، گوشتان بدهکار نبود.
 
این عضو کارگری شورای عالی کار با بیان اینکه امروز که باید پاسخگوی اعمال خود باشید، آرای مردم را در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی بهانه می‌کنید و کاسه و کوزه‌ها را سر آنها می‌شکنید، گفت: با ایجاد مسائل حاشیه‌ای در پی فرار از مسئولیت‌های خود هستند. به هر حال جامعه به شما اجازه نمی‌دهد که در بحران افزایش قیمت دلار و هر بحران دیگری، آدرس غلط بدهید. امروز حوزه وزارت بهداشت، حوزه از ما بهتران است و هرچیزی که می‌خواهد باید در اسرع وقت در اختیارش قرار بگیرد و در نهایت مثل یک تافته جدا بافته نقش اپوزیسون داخل دولت را بازی کند که این در نوع خود بی‌سابقه است؛ چراکه ما تا به حال در بدنه دولت اپوزیسون نداشته‌ایم.
 
وی افزود: من فکر می‌کنم طرح این موضوعات بیشتر فرافکنی برای پاسخگویی از مسائلی است که امروز وقت پاسخگویی به آنهاست. در حوزه وزارت بهداشت هم بهانه‌ای جز سوء مدیریت وجود ندارد؛ چراکه حوزه بهداشت شامل تحریم‌ها نیست. از سویی وزارت بهداشت هرچه منابع ارزی خواست در اختیارش قرار گرفت، منابع بیمه‌ها به صورت کامل در اختیار همین آقایان قرار گرفت. آنها حداقل هیچ مخالفی در سطح دولت و وزارتخانه‌ها ندارند و مدیران منتسب به آنها رده‌های مختلف را در سازمان تامین اجتماعی تصاحب کرده‌اند.
 
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران در پاسخ به این پرسش که چرا وزارت بهداشت دائم بر طبل نایاب شدن داروهای خارجی می‌کوبد، گفت: هرگونه عدم هماهنگی، نایاب شدن دارو، وجود داروهای بی‌‌کیفیت، خدمات نامناسب در بیمارستان‌ها همه و همه بر گردن وزارت بهداشت است؛ چراکه هر چه در این مدت خواست در اختیارش قرار گرفت؛ به صورت کلی اما  آقای قاضی‌زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت همواره بچه عزیز خانواده بوده است.