به‌روز شده در: ۱۷:۵۴ - ۲۴ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۵۳
تاريخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/سخنگوی گروه انتخاب: اسم پالایش را تعدیل نگذارید
نگرانی کارگران «اسنوا» و «هایر» از آینده مبهم شغلی
کارگران گروه صنعتی انتخاب از بیکاری و تعدیل می‌هراسند اما کارفرما می‌گوید: فعلاً مشکلی نیست و به تولید ادامه می‌دهیم.
به گزارش کارگر نیوز ، کارگران گروه صنعتی انتخاب در استان اصفهان از فرارسیدن موج تعدیل‌ها نگرانند. این کارگران گفتند: خیلی از کارگران از ابتدای سال جاری بیکار شده‌اند؛ تعدادی نیز در ماه گذشته شغل خود را از دست داده‌اند. ما از تداوم این روند می‌ترسیم و نگرانیم که نکند بیکاری یقه همه ما را بگیرد.
 
محمدی (رئیس شورای اسلامی کار این واحد صنعتی) که تولیدکننده برندهای لوازم خانگی مانند «اسنوا» و «هایر» است، در ارتباط با نگرانی‌های همکاران خود و اوضاع کارخانه گفت: وضعیت اقتصاد و تولید همه جا خراب است؛ واحدهای صنعتی با مشکل مواد اولیه روبرو هستند؛ اجناس مورد نیاز، هم گران شده‌اند و هم کمیاب و در مواردی حتی نایاب؛ یک بوروکراسی عریض و طویل برای تولید به وجود آمده‌است و هر روز یک عده‌ای از کارگران با چشم گریان، کارخانه‌‌ها را ترک می‌کنند.
 
این فعال کارگری، اوضاع تولید و صنعت در ایران را مثل آبی می‌داند که از سرچشمه به مشکل برخورده؛ وقتی سرچشمه‌ها را بسته‌اند، طبیعی‌ست که نمی‌شود انتظار داشت جریان آب مثل سابق باشد.
 
او گفت: باید اوضاع اقتصاد به صورت کلی بهبود پیدا کند وگرنه نمی‌شود از کارفرمایان انتظار زیادی داشت. نمی‌شود از کارفرمای یک واحد انتظار داشت که خانه و زندگی‌اش را بفروشد و خرج دستمزد کارگران کند. مشکل از جای دیگری‌ست باید مشکلات تولید به صورت اساسی حل شود.
 
 حمیدرضا غزنوی (سخنگوی گروه صنعتی انتخاب) ضمنِ تکذیب بیکاری کارگران گفت: یک هفته کارگران را به مرخصی تابستانه فرستادیم ولی مشکل خاصی وجود ندارد. کارگران این واحد صنعتی مشغول به کار هستند.
 
وی با تاکید بر اینکه هیچ تعدیلی صورت نگرفته، افزود: اینکه نیروهایی که خوب و کارآمد نیستند، از کارخانه می‌روند و نیروهای بهتر می‌آیند، اسمش تعدیل نیست. کاری که ما انجام داده‌ایم فقط «پالایشِ نیروی انسانی» است و براساس ارزیابی عملکرد کارگران صورت می‌گیرد.
 
غزنوی البته مشکلات مواد اولیه و نقدینگی را تایید کرده و گفت: این مشکلات در حال حاضر در تمام کارخانجات و واحدهای صنعتی وجود دارد و مختص به هیچ واحد خاصی نیست.