به‌روز شده در: ۱۰:۳۷ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۷۷
تاريخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
آیا هاشم یکه زارع رفتنی است؟/ ماجرای نامه ایران خودرو به شورای رقابت چیست؟
مجمع عمومی ایران خودرو در حالی در ماه گذشته برگزار شد که طبق قانون حداکثر تا یک ماه فرصت برای ثبت حقوقی صورتجلسه مجمع و انتخاب مدیرعامل جدید وجود دارد.لذا قانونا ایران خودرو تا ۲۸ شهریور فرصت دارد تا مجمع خود را ثبت نماید.
به گزارش کارگر نیوز به نقل از اقتصادخودرو؛ مجمع عمومی ایران خودرو در حالی در ماه گذشته برگزار شد که طبق قانون حداکثر تا یک ماه فرصت برای ثبت حقوقی صورتجلسه مجمع و انتخاب مدیرعامل جدید وجود دارد.لذا قانونا ایران خودرو تا ۲۸ شهریور فرصت دارد تا مجمع خود را ثبت نماید.
 
براساس قانون تا زمانی که ثبت حقوقی صورت نگیرد نمی توان مدیرعامل را انتخاب کرد. این در حالی ایت که برخی از خبرها حاکی از آن است که جریان های پرنفوذی به دنبال تاخیر در این موضوع هستند. همان هایی که پیش از این نیز چندان تمایلی به برگزاری مجمع عمومی ایران خودرو نداشته اند. همچنین بررسی ها نشان می دهد که ایران خودرو در خصوص برگزاری مجمع عمومی ایران خودرو با شورای رقابت نامه نگاری کرده که این موضوع در صورت صحت جای تامل دارد.
 
هرچند که چند روز پیش دبیر شورای عالی امنیت ملی از مجموعه ایران خودرو بازدید کرد ولی انتقادات نسبت به عملکرد مدیریت ایران خودرو طی سال های اخیر روند افزایشی به خود گرفته است. مدیریت ناکارآمد، بهره وری پایین، عدم چابک سازی، کیفیت و قیمت محصولات از جمله مهم ترین موضوعاتی است که در خصوص عملکرد ایران خودرو محل بررسی است. چالشی که نمایندگان مجلس را به سمت انجام مجدد تحقیق و تفحص از ایران خودرو سوق داده است‌.
 
علی ای حال باید منتطر ماند و دید که آیاعملکرد ایران خودرو به طور تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت؟ موضوعی که می تواند مهری بر پایان مسیولین هاشم یکه زارع شود