به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۲۵ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۷۸
تاريخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
امضای دو تفاهم نامه برای افزایش اشتغالزایی فارغ التحصیلان
سازمان برنامه و بودجه کشور با وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری تفاهم نامه امضا کرد.
به گزارش کارگر نیوز، دقایقی قبل یادداشت تفاهمی به‌ منظور اجرایی شدن برنامه‌های اشتغال با موضوع «ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در سال  ۱۳۹۷» بین سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.
 
همچنین یادداشت تفاهم دیگری با موضوع «برنامه‌های افزایش اشتغال نیروی انسانی تحصیل کرده و متخصص» بین این سازمان با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری به امضا رسید.
 
 این تفاهم‌نامه‌ها با هدف افزایش مهارت و اشتغال‌پذیری جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی و تسهیل در جذب و به‌کارگیری جوانان در بنگاه‌های اقتصادی منعقد شد.
 
تدوین ۱۲ برنامه اشتغال زایی  
 
سیدحمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه  در این مراسم با بیان اینکه این سازمان در مجموع ۱۲ برنامه را برای اشتغال زایی در نظر گرفته است، اظهار کرد: در حوزه وزارت کار ۶ برنامه با هدف ایجاد اشتغال برای ۳۳۸ هزار نفر طرح ریزی شده است.
 
وی افزود: از این ۶ برنامه ۱۸۰۰ میلیارد تومان حمایت مالی می کنیم که ۷۵۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی و ۸۵۰ میلیارد تومان از طریق سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار می شود.
 
وی ادامه داد: همچنین ۶ برنامه در حوزه معاونت علمی و فناوری رییس جمهور با هدف ایجاد اشتغال برای ۶۴ هزار و ۲۰۰ نفر طرح ریزی شده است.
 
پور محمدی گفت: برای این ۶ برنامه ۲۰۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۱۸۰۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی و ۲۲۰ میلیارد تومان با حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور تامین اعتبار خواهد شد.