به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۲۵ تير ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۳۹۹۸۷
تاريخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
جمعی از کارگران آلومینیوم المهدی:
توان پرداخت سه میلیون تومان را نداریم/بگذارید کارگران بی‌بضاعت از مزایای بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند شوند
سه نفر از کارگران آلومینیوم المهدی می‌گویند: توان پرداخت سه میلیون تومان هزینه بازنشستگی پیش از موعد را نداریم و درخواست داریم که این هزینه را قسطی از ما بگیرند.
به گزارش کارگر نیوز، سه نفر از کارگرانِ «آلومینیوم المهدی» که در بندرعباس مشغول به کارند در تماس با خبرنگار ایلنا، از ناتوانی خود برای پرداخت سه میلیون تومان هزینه بازنشستگی پیش از موعد خبر دادند.
 
آنها می‌گویند: بعد از 20 سال کار سخت و زیان آور، در آستانه بازنشستگی پیش از موعد هستیم ولی توان پرداخت سه میلیون تومان هزینه پرونده بازنشستگی را نداریم و لاجرم مجبور شده‌ایم بازهم در کارخانه بمانیم و کار کنیم.
 
این کارگران در نامه‌ای درخواست کرده‌اند که یا از پرداخت این مبلغ معاف شوند یا اینکه تامین اجتماعی و اداره کار موافقت کنند که آنها این مبلغ را در اقساط دو ساله بعد از بازنشستگی پرداخت کنند.
 
این کارگران می‌گویند: از مسئولان می‌خواهیم کاری کنند که کارگران بی‌بضاعت نیز بتوانند از خدمات بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند شوند. حداقل اینکه هزینه را از کارگران قسطی بگیرند؛ فکر نمی‌کنیم این خواسته‌ی زیادی باشد! اگر این کار را بکنند، کارگرانی که مانند ما بعد سال‌ها کار سخت، در آستانه بازنشستگی هستند، می‌توانند به آرزوی خود برسند و بازنشست شوند.