به‌روز شده در: ۱۲:۱۵ - ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۰۴۵۴
تاريخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
حقوق شهریور ماه کارگران ابنیه فنی بم زاهدان پرداخت شد
منابع کارگری در خطوط ریلی جنوب شرق از پرداخت یک ماه از معوقات مزدی شهریور ماه خود خبر دادند.
به گزارش کارگر نیوز،  تعدادی از کارگران خطوط و ابنیه فنی راه آهن جنوب شرق که تحت مسئولیت شرکت ریل صنعت کاران مشغول کارند، در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: باوجود آنکه چند روز پنجشنبه هفته گذشته معادل یک ماه (شهریور ماه) از مجموع دو ماه معوقات مزدی کارگران پرداخت شده، اما نگرانی از وضعیت نامعلوم مابقی مطالباتمان وجود دارد.
 
به گفته این گروه از کارگران که خواهان مشخص شدن وضعیت مابقی مطالبات خود هستند، آنها پیش از این به همراه سایر کارگران پیمانی خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور بابت معوقات مزدی و سایر مطالبات صنفی خود دست به برپایی اجتماعات صنفی زده‌اند.
 
از قرار معلوم، روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۷ آبان ماه) کارفرما، یک ماه دستمزد مربوط به شهریور ماه کارگران را تقریبا با دو ماه تاخیر پرداخت کرد و کارگران در حال حاضر یک ماه حقوق به همراه حق سنوات سال گذشته را از شرکت ریل صنعت کران طلبکارند. در عین حال پیمانکار قبلی (شرکت تراورس) سه سال سنوات خدمت این کارگران را پرداخت نکرده است.
 
از دیگر مطالبات کارگران این واحد خدماتی و سایر کارگران خطوط ابنیه فنی کشور شامل «پرداخت سنوات»، «عقد قرارداد مستمر و دائم»، «شکل‌گیری نهاد مستقل کارگری»، «تامین امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از اخراج بی‌رویه»، «دادن حق اعتراض و بیان مشکلات صنفی از سوی کارگران»، «مشخص شدن زمان پرداخت حقوق در هر ماه» و «رفع مشکلات بیمه تکمیلی» است.