به‌روز شده در: ۱۹:۱۹ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۲۶۵۶
تاريخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت‌وگو با کارگر نیوز:
مخالفت نمایندگان کارگران از تغییرات پارامتریک تامین اجتماعی/ شاهد بحران تامین اجتماعی در کشور می باشیم/ حق بیمه درمان کارگران حق الناس است
کارگر نیوز: عضو هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران گفت: با توجه به گزارشهای ارائه شده ، بیشتر اشکالات در ورودی منابع سازمان تامین اجتماعی به دولت برمیگردد که میتوان به بدهی دولت به سازمان ، امنیت شغل و تولید و اشتغال اشاره کرد.
محمدرضا تاجیک رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در حاشیه نشست اداره کل تامین اجتماعی شرق تهران در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز گفت : با توجه به استمرار وضع موجود تامین اجتماعی و ارائه گزارش های بدست آمده ، شاهد افزایش هزینه و پرداختهای تامین اجتماعی و بموجب آن کاهش ضریب پشتیبانی به واسطه افزایش مستمری بگیران و کاهش ورودی بیمه شدگان اصلی می باشیم که در آینده نزدیک شاهد بحران تامین اجتماعی در کشور می باشیم. 

این فعال کارگری ادامه داد : با توجه به گزارشهای ارائه شده ، بیشتر اشکالات در ورودی منابع سازمان تامین اجتماعی به دولت برمیگردد که میتوان به بدهی دولت به سازمان ، امنیت شغل و تولید و اشتغال اشاره کرد.

عضو هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران گفت : متاسفانه تا صحبت از عدم تعادل منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی میشود مدیران سازمان بفکر ارائه خدمات کمتر به بیمه شدگان و افزایش سن بازنشستگی ، افزایش درصد حق بیمه کارگر می نمایند و تغییرات پارامتریک تامین اجتماعی را مطرح می کنند که نمایندگان کارگران مجدانه به آن مخالفت میکنند.

این فعال کارگری برای جبران قسمتی از کمبود نقدینگی افزایش بازرسی ها را از کارگاهها در سال 98 و شناخت کسب و کارهای اینترنتی جدید و شناخت کارگاههای زیر زمینی که در شمول قانون کار نمیباشد را پیشنهاد داد.

تاجیک در آخر صحبت با تاکید براینکه حق بیمه درمان کارگران حق الناس است، گفت: کارگران حق بیمه درمان را به طورکامل به تامین اجتماعی پرداخت می کنند بنابراین باید از خدمات درمانی مناسب برخوردار باشند؛ سازمان تامین اجتماعی نمی تواند با تاخیر درپرداخت سهم درمان به مراکز درمانی تحت پوشش وزارت بهداشت باعث پایمالی حقوق افراد تحت پوشش شود؛ زیرا قشر کارگر درجامعه خود دارای مشکلات بسیاری درکسب و کارهستند که ایجاد مشکلات درمانی برای آنها خیلی منصفانه نیست.