به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۳۱۵۹
تاريخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
با مرثيه سرايي درباب صنعت خودرو :‌
بايدفاتحه قوانين خودرویی مصوب امثال پارسايي را خواند
جناب آقای بهرام پارسایی، نماینده محترم مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بی‌شک یکی از کسانی است که این روزها بیشتر به واسطه حجم انتقادات، سرعت آن و بهره‌گیری از ادبیات عجیب و غریب در انتساب به صنعت خودرو شناخته می‌شود.......
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کارگر نیوز، جناب آقای بهرام پارسایی، نماینده محترم مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بی‌شک یکی از کسانی است که این روزها بیشتر به واسطه حجم انتقادات، سرعت آن و بهره‌گیری از ادبیات عجیب و غریب در انتساب به صنعت خودرو شناخته می‌شود . صرفه نظر از اینکه جناب آقای پارسایی در مجلس شورای اسلامی چه کارنامه‌ای دارد، واژگانی ایشان در نقد صنعت خودرو، خودبه خود مخاطب را حساس می‌کند که اولا حرف‌ها و اظهارات ایشان را به درستی واکاوی کند و در ثانی پیگیر باشد که این نماینده محترم علاوه بر اظهار سخن، چه اقدام شایان توجهی را در اصلاح امور بویژه در حوزه‌ای که ظاهرا نسبت به آن حساس و دردمند است، پیگیری می‌کند.

هرچند اين دندانپزشك شيرازي مرثيه اي  كه درباب توليد خودرو هاي داخلي و اعلام ورشكستگي دو خودرو ساز بزرگ مي خواند چنان سوز ناك است كه گويي دردملت و تمام آلام از صنعت خودرو است . گويي بقیه مملکت گل و بلبل است یا دست کم رسیدگی به سایر امور در تخصص جناب آقای پارسایی نیست. آنچه که مسلم است جناب ایشان با یکسر سیاه دانستن عملکرد صنعت خودرو هیچ نقطه قوتی در آن نمی‌بیند و در این انتقادها چنان عنان سخن از دست می‌دهد که گویی کلام بر خلاف سبیل منطق می‌رود.  

برای پرهیز از اطاله کلام، جناب مستطاب پارسایی را دعوت می‌کنیم به گفتن و پراکندن سخن سنجیده و متین به چند دلیل ذیل:

1-  آيا شركت هاي مشمول واگذاري اصل 44 قانون اساسي كه مشمول  ماده 141 قانون تجارت هستند آيا همه با اعلام ورشكستگي واگذار مي شوند.
 
2-  اگر كه دو خودرو سازبزرگ در شرايط ورشكستگي هستندبايد ارزش سهام در بورس  كمتر از ارزش اسمي سهامشان باشد پس چگونه است كه ايران خودرو 5 برابر ارزش اسمي اش قيمت سهامش است . پس ارزش ذاتي اين دو خودرو ساز براساس فرمول هاي استاندارد جهاني و ايراني بدست مي آيد خود ش را در قيمت سهام تابلو نشان مي دهد اين امر نشان دهنده است كه هيچ كدام از شركت ايران خودرو وسايپا با وجود بدهي زياد مشمول قانون ورشكستگي نمي شود.

3-  هيچ كجاي قانون تجارت نگفته شركتي كه مشمول ماده 141 شده ، ورشكسته است در قانون تجارت سرفصل هاي ورشكستگي  به روشني بيان شده.
 
4-اگراين نماينده محترم مجلس بقيه قوانين مملكت را اين طور بررسي و نتيجه گيري كندبايدفاتحه قوانين مصوب امثال اين نماينده را  خواند.

در پايان یکجانبه تاختن به صنعت خودرو و بی‌نصیب گذاشتن سایر حوزه‌ها از سخن تند و تیز منتقدانه آنهم با این ادبیات، شائبه تلاش برای نام‌آوری و اشتهار ایجاد می‌کند که بی‌شک زیبنده جناب نماینده که خود از مشهورین هستند، نیست.

هيوا مشرقي