به‌روز شده در: ۱۵:۰۸ - ۱ آبان ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۳۶۶۲
تاريخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ اختصاص ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای احیا
حدود ۱۱ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور راکد و نیمه فعال هستند
با هدف رونق تولید صنایع کوچک و متوسط ۲۰۰ هزار میلیارد ریال در سال جاری به این واحدها پرداخت می‌شود.
به گزارش ایلنا، «محسن صالحی‌نیا» معاون وزیر صمت گفت: در قالب تبصره 18 لایحه بودجه برای رونق تولید 100 هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و 100 هزار میلیارد ریال از منابع داخلی بانک‌ها به واحدهای کوچک و متوسط تولیدی پرداخت می‌شود.
 
وی افزود: این تسهیلات در سه محور سرمایه در گردش، نوسازی صنایع و طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد پرداخت خواهد شد.
 
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: واحدهای تولیدی در این سه محور بر مبنای ظرفیت‌ها با ثبت درخواست در سامانه بهین یاب و تأیید در کارگروه تسهیل مراکز استان‌ها برای پرداخت به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
 
صالحی‌نیا با اشاره به این‌که 400 ناحیه صنعتی در کشور درحال فعالیت است و امسال نیز 35 ناحیه به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: توسعه نواحی صنعتی بر حسب ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناطق با توجه به رشد سرمایه‌ گذاری و تقاضاها صورت می‌گیرد.
 
وی یادآور شد: حدود 11 هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور راکد و نیمه فعال هستند که احیاء 2 هزار واحد در دستور کار قرار دارد و در سه ماه نخست امسال با بازگشت 130 واحد به چرخه تولید، 9 هزار فرصت شغلی پایدار شده است.