به‌روز شده در: ۱۶:۴۵ - ۲ بهمن ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۳۶۷۷
تاريخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
خط توليد بدنه پژو 301 با آخرين تكنولوژي به بهره برداري رسيد
برنامه ریزی برای تولید 400 هزار دستگاه پژو 301 ظرف 5 سال + تصاویر
خط توليد بدنه محصول 301 مجهز به آخرين تكنولوژي روز به بهره برداري رسيد.
به گزارش پایگاه خبری کارگر نیوز، این خط تولید با ظرفيت اسمي 20 دستگاه در ساعت و سالانه 100 هزار دستگاه که براي نخستين بار در صنعت خودرو كشور و خاورميانه از تكنولوژي جوشكاري ليزر وCMT بهره مي برد در شركت ايران خودرو به بهره برداري رسيد.
 
این خط تولید بدنه مجهز، به روز و چندمنظوره در ایران خودرو که علاوه بر بدنه 301 قابلیت تولید هم زمان سایر محصولات ایران خودرو را دارد، شامل 200 جيگ، 230 گان دستي و 24 ربات است كه قطعات بدنه محصولات با استفاده از اين تجهيزات توليد مي شود.
 
براساس این گزارش، فرايند نصب تجهيزات اين سالن بدنه سازي از اواخر سال 95 آغاز شده و نخستين بدنه در بهمن ماه سال 96 به توليد رسيده و تاكنون بيش از 70 بدنه در قالب فازهاي مختلف پروژه توليد 301 توليد شده است.
 
بيش از 38 ميليون يورو برای سرمايه گذاري در راه اندازي اين خط توليد صرف شده است.
 
با برنامه ريزي ها و سرمايه گذاري كه در شركت هاي قطعه سازي انجام شده، محصول 301 درحال آماده سازي براي توليد انبوه بوده و‌ اين آمادگي وجود دارد تا با سطح داخلي سازي بالاتر از 60 درصد توليد و روانه بازار شود. اين ميزان به مرور زمان افزايش يافته و بخش زيادي از توليد اين محصول به صورت خودكفا شده توليد خواهد شد.
 
برنامه ريزي و هدف ايران خودرو در 5 سال نخست، توليد 400 هزار دستگاه از اين محصول است. محصول 301 در قالب 3 تيپ و واريانت شامل دو واريانت با گيربكس دستي و موتور EC5 و يك تيپ و نوع با گيربكس اتوماتيك و موتور EC5 به توليد خواهد رسيد.