به‌روز شده در: ۱۷:۴۱ - ۶ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۴۴۵۲
تاريخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
استمداد سربازمعلم‌ها از نمایندگان مجلس/ چرا برای استخدام ما فکری نمی‌کنند؟!
روز گذشته جمعی از سربازمعلم‌های استان کهگیلویه و بویراحمد مقابل مجلس حاضر شدند. آنها در نامه‌ای خواستار روشن شدن وضعیت استخدام خود شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته جمعی از سرباز معلمان سال ۱۳۹۱ به بعد استان کهگیلویه و بویراحمد، نسبت به صدور بخشنامه استخدام سرباز معلمان بین سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۱واکنش نشان داده و جلوی مجلس شورای اسلامی در تهران جمع شدند.
 
آنها می‌گویند چرا باید سربازمعلمان قبل از ۹۱ استخدام شوند اما ما بلاتکلیف باشیم؟
 
این افراد در نامه‌ای به نمایندگان مجلس، خواسته‌ها و دغدغه‌های خود را مطرح کردند: «چه دلیلی برای عدم به‌کارگیری سرباز معلمانی که بعد از سال ۹۱ در آموزش و پرورش خدمت کرده‌اند، وجود دارد؟ نمایندگان محترم، سربازانی که در طول دو سال در دورترین و محروم‌ترین مناطق کشور با کمترین حقوق و مزایا خدمت کرده‌اند و کسب تجربه لازم داشته‌اند با دیگر سربازان چه تفاوتی داشته‌اند؟ یعنی دوسال تلاش در این سیستم اصلا در نظر گرفته نمی‌شود؟ ما سرباز معلمان سال ۱۳۹۱ به بعد، همانند دیگر سربازان یکبار تمام مراحل گزینشی و مصاحبه‌ای یک استخدام رسمی را طی کرده‌ایم و دوره‌های آموزشی تدریس را گذرانده‌ایم. حال سوال ما سرباز معلمان بعد ۱۳۹۱ از شما بزرگواران به عنوان نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون آموزش مجلس این است که چرا این قشر از جوانان سرباز معلم که سال‌ها پس از اتمام خدمت سربازی همچنان با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند را نادیده گرفته‌اید؟»