به‌روز شده در: ۱۷:۳۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۴۹۷۳
تاريخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران در دیدار با مسئولان اداره کار مطرح کردند:
چرا نمایندگان کارگران هفت‌تپه مصونیت قضایی ندارند؟/ داشتن تشکل حق کارگران است
کارگران نیشکر هفت‌تپه و نمایندگان آنها در بازدید مقامات اداره کار استان خوزستان به بیان مطالبات خود پرداختند.
نمایندگان کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در تماس با خبرنگار ایلنا، از بازدید مدیرکل اداره کار استان خوزستان از مجتمع هفت‌تپه خبر دادند. به گفته‌ی کارگران در این بازدید که به همراه رئیس اداره کار شوش، عصر روز گذشته برگزار شد، نمایندگان کارگران مهم‌ترین دغدغه‌ها و خواسته‌های خود را مطرح کردند.

نمایندگان کارگران گفتند: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل ما بحث شورای اسلامی کار است که به دلیل مشکلات پیش آمده، پنج نفر از اعضای شورا استعفا کرده‌اند بنابراین سرنوشت این تشکل، نامعلوم است.

نمایندگان کارگران از لزوم مصونیت قضایی داشتن اعضای شورا و نمایندگان سخن گفتند. به گفته‌ی آنها، نماینده کارگران که در شورای اسلامی کار به عنوان یک تشکل رسمی و قانونی و تحت نظارت وزارت کار، فعالیت می‌کند، باید از مصونیت قضایی برخوردار باشد و برایش پرونده‌سازی نشود.

آنها می‌گویند: از مقامات اداره کار استان پرسیدیم اداره کار چه حمایتی از ما کرده است؟ چرا زمانی که شورا تشکیل دادیم ولی بعد از آن برای اعضای شورا پرونده‌سازی شد، اداره کار از نمایندگان قانونی کارگران حمایت نکرد؟

به گفته‌ی نمایندگان کارگران هفت‌تپه، برخی آیتم‌های مزدی  وجود دارد که کارفرمای هفت‌تپه تا امروز  آنها را به کارگران نداده است.