به‌روز شده در: ۱۷:۰۹ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۰۱۹
تاريخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده مردم: ۵۰۰ کارگر در کارخانه بودند که ۲۰۰ نفر تعدیل شدند
کارگران رینگ اسپرت نی‌ریز: به خاطر نبود مواد اولیه بیکار شدیم
کارگران کارخانه رینگ اسپرت نی‌ریز در استان فارس از تعدیل حدود ۲۰۰ نفر از همکاران خود خبر دادند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، کمبود مواد اولیه، کارخانه‌های بسیاری را  مجبور به کاهش سطح تولید کرده یا آنها را به مرز تعطیلیِ اجباری کشانده است. کارخانه «رینگ اسپرت نی‌ریز» هم یکی از همین واحدهای تولیدی است که نیازمند مواد اولیه وارداتی از کشور آلمان است.
 
کارگران این کارخانه می‌گویند: در هفته‌های گذشته ابتدا حجم تولید کاهش یافت و در نهایت کارگران تعدیل شدند.
 
به گفته‌ی آنها، حدود ۲۰۰ کارگر این کارخانه تعدیل شده‌اند؛ این در حالیست که این کارخانه از معدود واحدهای صنعتی منطقه است و خانواده‌های بسیاری از این واحد امرار معاش می‌کنند.
 
 اصغر مسعودی (نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی) در ارتباط با شرایط این واحد تولیدی گفته است: نوسانات ارزی موجب تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه رینگ اسپرت نی‌ریز شد، سرمایه‌گذاران این کارخانه تاکنون تسهیلاتی دریافت نکردند و خود به تنهایی کارخانه را اداره می‌کنند بنابراین در صورتی که مواد اولیه در اختیار این کارخانه قرار گیرد نه تنها می‌توانند ظرفیت تولید را افزایش دهد بلکه زمینه اشتغالزایی بیشتر نیز فراهم می‌شود.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علیرغم تذکرات بسیار به وزارت صنعت، معدن و تجارت و ارسال نامه‌های متعدد، تامین مواد اولیه موردنیاز رینگ اسپرت نور نی‌ریز مورد بی‌توجهی این وزارتخانه قرار گرفته است. حدود ۵۰۰ کارگر در این کارخانه مشغول به کار بودند که به دلیل نبود مواد اولیه ۲۰۰ نفر از آنها تعدیل شدند، حال آنکه می‌توان با حمایت از این واحدهای تولیدی زمینه داخلی‌سازی را فراهم کرد.