به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۵۳۰
تاريخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
صادقی نیارکی:
راه‌اندازی زنجیره ارزش کارخانه‌سازی را دنبال می‌کنیم
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با اعلام اینکه ایده راه‌اندازی زنجیره ارزش کارخانه‌سازی را دنبال می‌کنیم، گفت: عمق ساخت داخل در تولید ماشین آلات و تجهیزات خطوط پتروشیمی‌ها، فولاد و نیروگاه‌ها حداقل به ۵۰ درصد می‌رسد.
 به گزارش ایلنا، «مهدی صادقی نیارکی» در دیدار با اعضای انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) با بیان این مطلب افزود: تعداد واحدهای صنعتی و کارگاه‌های تولیدی در حوزه صنعت ماشین‌سازی و تجهیزات، حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد است.
 
او ظرفیت تولید در این بخش را حدود 1/2 میلیون تن دانست و تصریح کرد: عمق ساخت داخل در تولید ماشین‌آلات و تجهیزات خطوط پتروشیمی‌ها، فولاد و نیروگاه‌ها حداقل به ۵۰ درصد می‌رسد و سیاست ما در وزارت صمت توسعه بومی‌سازی این تجهیزات است.
 
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در ادامه با تاکید بر نقش رسانه‌ها در بیان دستاوردهای این حوزه، اضافه کرد: رسانه‌ها، دستاوردهای عمق ساخت داخل در حوزه تجهیزات صنعتی را اطلاع‌رسانی کنند، کارهای بزرگی در کشور شده است که با هم افزایی و اطلاع رسانی باید تجمیع شود.
 
صادقی نیارکی در خصوص برنامه‌های معاونت صنایع وزارت صمت نیز گفت: ایده راه‌اندازی زنجیره ارزش کارخانه‌سازی مشابه مجموعه احداث صنعتی که در سنوات گذشته ایجاد شده است، را دنبال می‌کنیم که تحریک تقاضا برای تولید صنعتی، عمق ساخت داخل و افزایش اشتغال از مزیت‌های این برنامه است.
 
سرپرست معاونت امور صنایع کارخانه‌سازی یکی از راهبردهای رسیدن به توسعه صنعتی برشمرد و تحقق این مهم در ارتقای صنعت تجهیزات و ماشین‌سازی توصیف کرد.