به‌روز شده در: ۱۶:۲۲ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۵۴۸
تاريخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران شهرداری سی سخت مطرح کردند؛
هنوز به مشکلات ما توجهی نمی‌شود/ قصد انتشار اسامی بدهکاران شهرداری را داریم
کارگران شهرداری سی سخت خواستار توجه جدی مسئولان به مشکلات حقوقی خود شدند. آنها در روزهای گذشته بارها به حقوق معوقه خود اعتراض کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران معترض شهرداری سی سخت در کهکیلویه و بویراحمد که بیشتر آنها در بخش‌های خدماتی و فضای سبز مشغول کارند؛ ۶ ماه حقوق و عیدی سال ۹۷ خود را دریافت نکرده‌اند به همین دلیل از ۱۸ روز پیش بارها برخی کارگران شاغل در این واحد دست از کار کشیده و مقابل ساختمان شهرداری تجمع کرده‌اند.
 
کارگران می‌گویند مسئولان شهرستان همچون روزهای گذشته به مطالبات کارگران شهرداری سی سخت بی‌توجهی نشان می‌دهند و با این کار می‌خواهند کارگران را از اعتراض‌های خود منصرف کنند.
 
طبق اظهارات آنها، همه مسئولان از وضعیت کارگران و مشکلات مالی شهرداری سی سخت باخبرند و می‌دانند که شهرداری امکان دریافت طلب‌های معوقه خود را بابت عوارض از برخی نهادهای دولتی و خصوصی و حتی برخی اشخاص حقیقی ندارد.
 
کارگران با بیان اینکه شهرداری فقط بابت عوارض چندین میلیارد تومان از چند نهاد دولتی و خصوصی مستقر در این شهر و برخی اشخاص حقیقی طلبکار است که هیچ کدام از آنها با نفوذی که دارند حاضر به پرداخت طلب خود به شهرداری نیستند، افزوند: اگر شهرداری طلب‌های معوق خود را وصول کند توانایی پرداخت یکجای همه معوقات مالی و بیمه‌ای کارگران وجود دارد.
 
کارگران شهرداری سی سخت خواستار آن هستند تا شخص شهردار در مقام کارفرمای اصلی چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بیندیشد.
 
آنها می‌گویند: اگر قرار است مشکلات استمرار داشته باشد با توجه به وضعیت فعلی شهر که زباله‌ها جمع‌آوری نمی‌شوند ما کارگران هم چاره‌ای جز ادامه اعتراضات صنفی خود نداریم.
 
کارگران شهرداری سی سخت گفتند: در صورت بی‌توجهی به مشکلاتمان، تصمیم داریم اسامی ارگان‌ها، نهادهای دولتی و برخی اشخاص حقیقی  بدهکار عوارض شهرداری سی سخت را رسانه‌ای کنیم.