به‌روز شده در: ۰۷:۰۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۵۵۱
تاريخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت تپه با انتشار فیلمی مطرح کرد:
هفت تپه رونق گرفته است
با ادامه اجتماعات صنفی کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه برای بازگرداندن مدیریت خصوصی این مجتمع بزرگ به بخش دولتی، مدیرعامل این شرکت از بهبود وضعیت این مجتمع خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، امید اسدبیگی (مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه) این خبر را با انتشار فایل تصویری در کانال هفت تپه به کارکنان و کارگران این مجتمع اعلام کرده است.
 
اسدبیگی در فایل تصویری خود به کارکنان و کارگران تحت مدیریت خود با تاکید بر اینکه «باید آرامش را به هفت تپه برگردانیم» گفته است: افراد دلسوز صف خود را از افرادی که نمی‌خواهند مجتمع هفت تپه به نتیجه برسد و رونق بگیرد، جدا کنند.
 
وی اضافه کرده است: برای حفظ معاش خانواده‌ها و اشتغال خود که از این مجموعه تامین می‌شود آرامش را به این مجموعه برگردانید و نگذارید این مجموعه به سمت بحران پیش برود.
 
آن‌طور که مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه خبر داده، ماهانه بیش از ۱۸ میلیارد تومان منابع مالی برای پرداخت حقوق و دستمزد کارگران مجتمع هفت تپه مورد نیاز است و چندین هزار نفر به همراه خانواده‌هایشان از این مجموعه ارتزاق می‌کنند، به همین دلیل نباید این مجموعه که هم اکنون در حال پیشرفت است، بهم بخورد.
 
به گفته وی؛ در حال حاضر در ۲ هزار و ۱۳۰ هکتار از زمین‌های هفت تپه، نیشکر کشت شده و این نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است. همچنین هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین‌ها به کشت چغندر قند اختصاص یافته و در حال حاضر ۵۰۰ هکتار آن کشت شده است. در عین حال ۷۰۰ هکتار از زمین‌های هفت تپه زیر کشت کلزا رفته است و این نشان از پیشرفت و ترقی مجموعه کشت و صنعت هفت تپه است.
 
مدیرعامل مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در بخش پایانی سخنان خود کارگران این مجموعه را به آرامش دعوت کرده و گفته است: با بازگرداندن آرامش به مجموعه هفت تپه می‌توان اشتغال و امنیت شغلی کارگران را تامین کرد در عین حال با انجام سایر پروژه‌هایی که در دست داریم و بخشی از آن در حال اجراست. به زودی زمینه اشتغال چند صد نفر از جوانان بیکار که پشت درهای شرکت جویای کار هستنند، فراهم می‌شود.
 
شرکت نیشکر هفت‌تپه در اسفند ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شد و از آن پس به گفته کارگران این مجتمع، مشکلات اقتصادی آن از جمله دیرکرد در زمان پرداخت دستمزد و حق بیمه کارگران افزایش یافته است.
 
کارگران شرکت نیشکر ‌هفت‌تپه از زمان خصوصی‌سازی این مجتمع بارها خواستار بازگرداندن مدیریت خصوصی این مجتمع بزرگ به بخش دولتی و پرداخت مطالبات خود شده‌اند.