به‌روز شده در: ۰۷:۰۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۵۶۳
تاريخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
قول شرف یک مسئول در وزارت کار به کارگران شرکت آذرآب
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص انتخاب سهامدار شرکت آذرآب و واگذاری این شرکت بیان کرد: به نمایندگی از وزیر کار به شما کارگران قول شرف می‌دهیم که اگر در آنِ واحد 9 جلسه در خصوص آذرآب در جریان باشد، حتما 9 عضو شورای اسلامی کار شرکت نیز در این جلسات حاضر باشند و در جریان تصمیم‌گیری‌های قرار گیرند.
به گزارش ایسنا، کریم یاوری در جمع کارگران معترض آذرآب که طی 4 روز اخیر در محوطه کارخانه نسبت به وضعیت تولید، حقوق معوقه و عدم تعیین تکلیف سهام شرکت دست به تجمع زده‌اند، بیان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خود را کارگر کارگران می‌داند و وظیفه داریم که به کارگران خدمت کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی کار کارخانه از طریق انتخابات مشخص شده‌اند، افزود: این اعضا انتخاب شده‌اند که در محافل، جلسات، فضاهایی که نیاز به پیگیری حقوق کارگران است، به نمایندگی از کارگران خواسته‌های قانونی آنان را دنبال کنند و طی روزهای اخیر اعضای شورا به نمایندگی از کارگران در جلسه‌ای که پیرامون تعیین چارچوب و شاخصه‌های انتخاب سهامدار شرکت برگزار شده است حضور داشته‌اند.
 
یاوری تصریح کرد: آذرآب فقط یک کارگاه نیست، بلکه یک بنگاه اقتصادی با ابزار و تجهیزات بسیار مناسب و نیروی انسانی مجرب و کارگران زبده و مهندسین خبره‌ است، بر این اساس توجه و دقت در واگذاری این شرکت به اهلش مدنظر ماست و در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور نیز تصمیم بر این شد که این شرکت بدون کسب نظر شورای تامین استان مرکزی، واگذار نشود.
 
وی با اشاره به اینکه شورای تامین استان، نمایندگان کارخانه را در جلسات خود جهت تعیین شاخص‌های مدنظر برای واگذاری شرکت دعوت کرده است، گفت: مسلما اگر تعیین سهامدار دارای اهلیت زمان ببرد و کار با دقت انجام گیرد بهتر از زمانی است که کار با سرعت بالا و دقت کمتر انجام شود.
 
یاوری تاکید کرد: کارگران آذرآب قطعا به دنبال اهلیت داشتن سهامدار هستند، 99 درصد کارگران دنبال کسی هستند که دارای صلاحیت علمی، فنی، مالی و کاری لازم باشد و نمایندگان کارگران نیز به نمایندگی از کارگران با همین رویکرد در جلسات حاضرند.
 
وی با اشاره به مذاکره استاندار مرکزی با معاون اقتصادی رییس جمهوری برای اینکه شرکت نفت نیز به عرصه تحویل گرفتن سهام آذرآب وارد شود، گفت: به نمایندگی از وزیر کار به شما کارگران قول شرف می‌دهیم که اگر در آنِ واحد 9 جلسه در خصوص آذرآب در جریان باشد حتما 9 عضو شورای اسلامی کار شرکت نیز در این جلسات حاضر باشند و در جریان تصمیم‌گیری‌های قرار گیرند.
 
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: بین کارگران و کارفرما قانون کار جاری است و تبعیت دوطرف از قانون امری اجتناب ناپذیر است. دوطرف مکلفند محیط و روابط کار را براساس قوانین و مقررات کار تنظیم کنند و بنده به عنوان مجری قانون کار شنوای حرف کارگران هستم.