به‌روز شده در: ۰۷:۰۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۵۶۰۴
تاريخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
قرار بود سهمی برای اشتغال بومی‌ها در نظربگیرند اما به ما نرسید!
بومیان جم، کنگان و عسلویه در جستجوی کار
جوانان بومی جم می‌گویند: برای ما بومی‌ها شغل پایداری در پروژه‌های پارس جنوبی وجود ندارد.
جمعی از جوانانِ جویای کار جم، کنگان و عسلویه در تماس با خبرنگار ایلنا، از اجرایی نشدن سهمیه جذب بومی‌ها در پارس جنوبی خبر دادند.

این جوانان که بومی استان بوشهر و ساکن این استان هستند، می‌گویند: علیرغم اینکه بسیاری از ما درارای سابقه کار و تحصیلات مناسب هستیم، بعضاً بیکاریم و حتی گاهی مجبور می‌شویم برای کار به استان‌های دیگر برویم؛ آن هم درحالیکه در استان خودمان برای تمام کشور اشتغال‌زایی کرده‌اند!

این جوانان می‌گویند: مشکل اصلی از شرکت‌های پیمانکاری‌ست که دستورات و ضوابط وزارت نفت را اجرا نمی‌کنند؛ این شرکت‌ها پس از برنده شدن مناقصه و گرفتن کار، بعضاً آشنایان خود را از شهرها و استان‌های دیگر به عسلویه می‌آورند و به بهانه اینکه بومی متخصص نداریم، از اشتغال جوانان بومی سر باز می‌زنند.

به گفته‌ی این جوانان، آلودگی و ضایعات نصیب بومی‌هاست ولی پول و کار، نصیب دیگران!

دی ماه سال گذشته، سیدپیروز موسوی (مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس) در نشست با نمایندگان جوانان جویای کار عسلویه تصریح کرد: از زمان اتخاذ رویکرد جدید در سازمان منطقه ویژه پارس در زمینه اشتغال، برنامه‌ریزی‌های اصولی و اقدامات خوبی صورت گرفته است که تحقق کامل این روند نیاز به صبر و فضای آرامش دارد.

وی ادامه داد: شیوه نامه  نحوه بکارگیری نیروی انسانی اولویت دار محلی توسط پیمانکاران صنعت نفت در منطقه عمومی پارس جنوبی ساز و کار جذب نیرو را مشخص کرده است و با شرکت‌های متخلف که این شیوه نامه را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهد شد.

موسوی افزود: طبق این شیوه نامه مشاغل پشتیبانی تخصصی،اصلی تخصصی و حراست حداقل 50 درصد  و در مشاغل پشتیبانی عمومی نیز 100 درصد سهمیه جذب به نیروهای بومی اختصاص یافته است.

حالا جوانان بیکار عسلویه در انتظار اجرای صد درصدی این شیوه‌نامه هستند و می‌گویند: انتظار داریم به وعده‌های داده شده عمل شود.