به‌روز شده در: ۰۹:۵۳ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۶۰۸۲
تاريخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک
در جلسه کمیته مزد چه گذشت؟/ الگوی جدید برای تعیین رقم سبد معیشت کارگران
کارگر نیوز: نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به جلسه روز گذشته کمیته مزد که به بررسی الگوی جدید برای تعیین رقم سبد معیشت کارگران پرداخت، گفت: جلسه بعدی کمیته دستمزد آخر همین ماه برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری کارگر نیوز؛ محمدرضا تاجیک، درباره جلسه کمیته دستمزد در روز گذشته گفت: چارچوبی برای اعضای کمیته مزد برای امسال مشخص شد. از سوی دیگر الگویی مشخص شد تا تعیین عدد و رقم سبد معیشت با چارچوبی جدید تعیین شود.
 
 وی با بیان اینکه جلسه بعدی کمیته دستمزد پایان همین ماه برگزار می شود افزود: یکی از مباحث مطرح شده در جلسه این بود که سبد معیشت توسط دولت تهیه شود و نمایندگان کارگران و کارفرمایان بر روی آن بحث و بررسی کنند و در نهایت به عددی مشخص در زمینه معیشت کارگران دست یابند.
 
تاجیک ادامه داد: هدف از این کار این بود که نمایندگان کارگران عدد و رقمی را مطرح نکنند که باعث بحث و بررسی شود. دولت میزان دقیق سبد و معیشت را مشخص کند و سپس سایر شرکای اجتماعی بر روی بررسی دولت بررسی کنند.
 
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت:مطمئنا با دست آوردن هزینه زندگی خانوار کارگران میتوان در خصوص دستمزد سال آتی بهتر تصمیم گیری نمائیم.